Ööd on meil endiselt võrratud

IV ööraamatukogu “Öö on öö on öö on võrratu” avas oma uksed traditsiooniliselt kell 20. Tegelikult küll juba kolmveerand tundi varem, sest esinejad tulid kohusetundlikult proove tegema  ja esimesed külalisedki olid varased. Nii oli algusajaks saal inimesi täis ja osa neist pididki esinemistest osa saama lasteraamatukogu eesruumis kuulates-vaadates.

Samal ajal oli meil ka tasuta raamatuvahetuslaat, mida me kahjuks vihmase ilma tõttu väljas korraldada ei saanud. Nii oli meie väike koridor raamatusõprade poolt pidevalt hõivatud, paljud raamatud leidsid endale uued tänulikud lugejad. Samas oli ka kõigil võimalus tagastada raamatuid viivisevabalt. Usinalt kasutati Sirje, Made, Monika, Sirje ja Pireti laenutuslette. Meie uued lugejad said sel ööl lugejapileti tasuta. Kogu maja oli tuledes ja avatud, oodates ööraamatukogu  külastajaid.

Kell sai kaheksa ja meie   raamatukoguöö esimesed külalised  Raja küla naised – seadsidki end kohe vaibale. Jõgeva alevikus elava, särava Valentina Rohioja juhendamisel esines Raja naisansambel Rainka. Venekeelsed laulud võitsid kohe kuulajate südamed, sest esitus oli hingestatud, voolav ja tantsuline. Raja küla naised olidki meie väljakuulutatud  naistetunni avajad. Piret ja Sirje tänased kõiki esinejaid lilleõie ja raamatuga.

Hoogsate lauluviiside järel oli kord Jõgeva naiste käes. Kui tavaliselt ollakse harjutud Reine Koppeli heliseva laulu ja kitarrimängu ja siinkirjutaja lugemisega, siis sel ööl lisandus neile veel Eisi Kõiv. Nii võis kuulaja osa saada laulu- ja luulesillast, mis kolme esineja vahel tekkis. Sellega naistetund lõppeski. Oli aeg võtta mõttepaus kirjanduslikus kohvilauas, et seejärel meestetunniga edasi minna.

Jõgeva aleviku noormees Mikk Lind äratas oma laulu ja kitarrimänguga kohe kuulajate sooja tähelepanu. Mikk on ise ka laulude looja ja kindlasti kuuleme temast edaspidigi. Muusikalise etteastega öö ka jätkus. Üllatusesinejad, kirikuõpetajad Margus Kask ja Raino Kubjas suutsid rahva ennast öös unustama panna. Nende mängitav muusika klassikast tänapäeva võlus kõiki.

Ja taas oli aeg luule käes. Sel korral lugesid mehed: Gunnar Vasemägi ja Indrek Uusmaa jätkasid Jaana alustatud “Raamatu” lugemist (raamatule pühendatud luuletusi eesti luuletajailt).

Veidi mehisema ja tõsisema tooniga meestetund ka lõpetas, et anda võimalus segatunnile: fotonäituse “Vanad filmiplakatid” näitemänguliseks avamiseks. Gunnar Vasemägi oli fotonäituse kokkupanija ja näitemängu lavastaja ühes isikus. Emotsionaalselt mängisid kaasa Indrek Uusmaa, Merlin Paljak ja Gerli Neeme. Kui mehed on juba n-ö vanad tegijad, siis naistele oli see näitemäng esimeseks etteasteks laval ja tuleb tunnistada, et nad kõik said sellega väga hästi hakkama.

Kesköö oligi kätte jõudnud ja Ööraamatukogu sulges oma uksed teadmises, et uuel aastal kohtume taas. Täname Jõgeva Linnavalitsust ja Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgruppi, et öö tõepoolest võrratu oli!

i

JAANA KOPPEL

blog comments powered by Disqus