ÖÖbazaar tuleb taas

14. augustil on taas kõik oodatud Tormasse müstilisele ÖÖbazaarile kauplema ja külastama. Üritusel on võimalik end testida ja vaktsineerida. Eelnevalt vaktsineeritud saavad laada-alale muretult sisse. See tagab selle, et Eesti suurim öölaat saab kindlasti toimuma ja seda väga turvaliselt.


„Kuigi erinevate piirangute tõttu tühistatakse suuremaid vabaõhuüritusi, sealhulgas laatasid, on huvi meie teist aastat toimuva ettevõtmise vastu erakordselt suur ja seda ära jätta oleks lausa patt,“ tõdes ÖÖbazaari üks eestvedajatest Enni Vaarmann. Kõikidel vaktsineeritutel ja läbipõdenutel soovitatakse oma telefoni laadida vastav tõend, et laadaalale sisenemine oleks võimalikult kiire ja mugav.
Torma mõisakompleks on viimaste aastatega ärganud taas uuele elule. Sellest on saanud põnev koht erinevate ettevõtmiste korraldamiseks. Enne olid vanad hooned, vaikne õu ja tühi paik. Sealsed üritused meelitavad külastajaid üle Eesti ja ka kaugemalt. ÖÖbazaari külastas eelmisel aastal 3500 inimest ja see valiti Jõgeva valla aasta teoks.
„Eelmise aasta esimene pool kulus mõtete kogumiseks ja plaanide paika panemiseks,“ rääkis Enni Vaarmann. „Augustis muinastulede ööl, süüdati mõisa õuel tõrvikud, ala valgustati valguskettide ja prožektoritega ning avati külastajatele. Nii saigi toimuma esimene Jõgevamaa öölaat Ööbazaar,“ meenutas ta.
Eesti suurim öölaat läks käima juba esimese korraga. Viiskümmend kauplejat ja toitlustajat olid end sisse seadnud mõisakompleksi välialal ja ligi 1000-ruutmeetrises suursuguses härjatallis, mis on Eesti laatade suurim siseala.
„Väljas toimusid tulemängud ja mõõgavõitluse etendused ning püüdsime kõigile luua mõnusa, samas maagilise elamuse,“ rääkis Vaarmann.
Peatselt on järg uue ÖÖbazaari käes. „Kõige uuem uudis on see, et 3-eurose pileti soetamisel saab igaüks 22-eurose kingituse,“ kinnitas Vaarmann.
Mõisakompleksi ja hiigelsuurde härjatalli on oodata üle 150 kaupleja. Oodatakse ligikaudu 6000 külastajat.
„Lisaks põnevale kaubavalikule ja tulel valmistatud toidule ootavad laadakülalisi lõkked ja tulesõu. Tänavusel laadal pakuvad maagiat mustkunstnikud ja selgeltnägijad,“ rääkis Vaarmann. „Üritusel pakub meelelahutust rahvusvaheliselt tunnustatud Austraalia-Vietnami mustkunstnik Peter Paxx ja personaalseid nõustamisi pakub Maag Geit, kes on Eesti rahvale tuntud „Selgeltnägijate tuleproovist“.“
Ainulaadne glämpinguküla muutub ÖÖbazaaril lõõgastavaks puhkealaks. „Kes eelmisel aastal meid külastasid, saavad võrrelda, kui palju meil on ala aastaga muutunud,“ rääkis Vaarmann. Praegu, aga ka sügisel ning külmadel talvepäevadel, olid glämpingud hinnatud paik, kuhu paarid ja perekonnad tulid koroona eest varju, veetma aega lähedastega.
„Loomulikult ehitame juurde ka uusi glämpinguid. Neid ei tellita aga enam välismaalt, vaid toodetakse ise ja müüakse teistelegi soovijatele,“ selgitas Vaarmann.
„Ikka on võimalik teha midagi suurt, mis läheb korda kohalikule kogukonnale ja toob kohale ka inimesi kaugemalt, kes ehk varem polnud sellest paigast kuulnudki,“ tõi Enni Vaarmann välja ühe põhjustest, miks Tormas toimetatakse.

ULVI TAMM

blog comments powered by Disqus