Õnnetuse põhjustaja põgenes

 Sõitnud Mercedese mahtuniversaaliga Jõhvi suunas, ei suutnud noormees pisut enne Mustvee teeristi enam sõidukit õigel rajal hoida. Masin kaldus vastassuunavööndisse, kus rammis vastutulevat Audit, mis lendas üle katuse ning jäi küljele seisma. Audi 25-aastane meessoost juht ja kaassõitja, 47-aastane naine hukkusid. Mercedese juht lahkus aga sündmuskohalt ning läks jalgsi vanematekoju Omedusse, kust politseinikud ta mõni tund hiljem tabasid.

?Politsei väitel teatas Kristjani asukoha neile tema isa,? ütles Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Anneli Hinto.

Tabamise hetkel oli noormees alkoholijoobes ning kõigepealt viidi ta arestimajja kainenema. Eilehommikusel esimesel ülekuulamisel võttis noormees küll omaks avarii põhjustamise, ent väitis, et oli rooli istudes kaine. Alkoholi olevat ta tarvitanud kodus pärast avariid. Sündmuskohalt lahkuma sundinud teda aga hirm juhtunu tagajärgede ees.

Anneli Hinto sõnul on Kristjan nüüdseks vahi alla võetud. Järgnev uurimine peab kindlaks tegema õnnetuse täpsemad asjaolud.

?Häirekeskusse teatas õnnetusest üks möödasõitja,? ütles Anneli Hinto. ?Selle kohta, et keegi õnnetust suisa pealt oleks näinud, pole praegu andmeid. Kui selliseid inimesi aga on, võiksid nad politseisse pöörduda.?

Sooritatud teo eest võib Kristjanit oodata 3-12-aastane vanglakaristus, kusjuures sündmuskohalt lahkumist loetakse kindlasti süüd raskendavaks asjaoluks.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus