Õnnetus ei hüüa tulles

Iga inimene saab õnnetuse ja kahju ennetamiseks ise palju ära teha, aga alati sellest ei piisa, sest elus võib ette tulla olukordi, millega pole arvestatud. Toon välja viis kindlustusjuhtumit möödunud aastast, mis tõestavad, et ootamatuste vastu tasub end ja oma vara kindlustada.


Paljud eestimaalased peavad end üldiselt ettevaatlikeks. Meid iseloomustab kõrge kartuse protsent, et midagi võib meie vara ja koduga juhtuda või satutakse õnnetusse. See paneb inimesi enamasti tegema ettevaatlikumaid otsuseid ning ohutumaid valikuid. ERGO kindlustuse tellitud ohutuse uuringu järgi kardab ise õnnetusse sattuda 44 protsenti ja koduga seotud õnnetusi 48 protsenti elanikkonnast.
Baltikumi üks juhtivaid kindlustusseltse ERGO registreeris 2019. aastal Eestis kokku ligi 31 000 kahjujuhtumit, millest enam kui 27 000 oli seotud varaga, ülejäänud osa moodustasid tervise ja eluga seotud õnnetused. Stabiilselt on kasvanud on nii juhtumite arv kui ka keskmine hüvitissumma.
Paraku õnnetused ei hüüa tulles ning on pea alati ootamatud.

Grill ja tugev tuul süütasid maja. 
Eeldatavasti sai põleng alguse grilli süütamisel, kui puuhalust lendas säde eemal asuvasse puukuuri, mis süttis. Puukuuri põledes plahvatas seal olnud bensiinikanister ning tuli levis kiirelt kõrvalasuvasse saunamajja. Hoone sai tugevaid tule-, suitsu- ja veekahjustusi. Kahjustada said maja katuse- ja seinakonstruktsioonid ning hävis enamik sisustusest. Päästeameti hinnangul oli grilli vahemaa põlevmaterjalist piisav, kuid tulekahju kiire leviku põhjustas nähtavasti grillimise ajal tõusnud puhanguline, heitliku suunaga tuul.

Purjus mees vandaalitses eramu kallal. 
Tugevas alkoholijoobes kodanik lahkus peolt ärritunult. Tema tee viis läbi naabermaja hoovi, kus ta vihahoos purustas garaažil kolm akent koos aknaraamidega. Akende lõhkumiseks kasutas mees kive ja kuuri kõrval seisnud redelit, millega rammis aknaid ning tekitas muud kahju. Kohale kutsuti politsei, kes fikseeris olukorra ning pidas lõhkuja kinni teises naabertalus. Mees oli endiselt alkoholijoobes ja tunnistades naabritele tehtud hävitustööd.

Õnnetus kodustel torutöödel. 
Kannatanu tegi kodus iseseisvalt torutöid. Saagides toru tiigersaega pooleks, vabanes toru pinge alt ja laksatas mehele tugeva löögiga vastu nägu. Mehe hambad ja nägu said tugevasti viga.

Jänes ründas peremeest. 
Kodus lemmikloomana peetav jänes ründas oma peremeest, hammustades tema ülahuult. Haav oli sügav ning vajas õmblusi.

Bussipeatus kukkus pähe. 
Kannatanu viibis bussipeatuses, kui sinna saabunud buss sõitis ootamatult vastu ootepaviljoni. Selle tagajärjel varises sisse jaama klaaskatus. Bussiootaja sai löögi, klaasikillud kukkusid talle pähe ja nina sai viga. Kannatanu läks šokiseisundis koju. Järgmisel päeval andis peavalu endiselt tunda ja nina oli paistes. Tervislik seisund ei võimaldanud tal tööle minna.

Caterina Lepvalts, 
ERGO kindlustuse kahjukäsitlusvaldkonna juht 

blog comments powered by Disqus