Õnnetu lehevedu

Mustvee linnavoliniku Ignati Aganitsi telesaatesse sattunud lehevedu tõi tormi veeklaasis. Rängim süüdistus ajalehetoimetusele kõlas: kelle tellimust te täidate?

Me ei täida kellegi tellimusi. Vooremaast saab tellida reklaami ja kommertstekste. Nendel on ka vastav märge juures. Ehk otse öeldes: Evdokia Abakanova ei käsuta Vooremaa ajakirjanikke.

Valimised lähenevad

Kaheks vastandlikuks pooleks jagatud Mustvee aga vajab verd ja vandenõuteooriat. Ei ole võimalik, et pole tellitud!

Mida lähemale jõuab kohalike valimiste päev, seda ägedamaks läheb võitlus. Mille nimel üksteisel kõrisid tahetakse läbi närida, tõrgub mõistus aru saamast. Võimu pärast? Naabrile koha kättenäitamise pärast? Oma äri eduks? Ma pole selle pooleteise aasta jooksul, mil Jõgevamaal olen töötanud, sellest aru saanud. Võib-olla ei saa kunagi.

Miks inimesed, kes tegelikult tahavad head, ei suuda oma heategu lõpuni hästi teha? Olgem ausad, tegelikult tahtis linnavolinik Aganits ju head – platsi linna keskel lõpuks korda teha. Inimlikult on mul temast väga kahju. Teed head, aga välja kukub suur jama.

Tänu Mustvee pensionäride ühenduse juhatuse esimehe Valter Jaanuse kirjale 3. veebruari Vooremaas said ka kõik teised maakonna inimesed Mustvee pensionäride “õilsast” üritusest teada.

Heateo asemel suur jama

Keskkonnainspektsioonil on üritusest aga oma arusaamine: jäätmete loodussse viimine jäätmeloata väljaspool jäätmekäitluskohta on keelatud. Mustvee Õigeusukiriku ja kultuurimaja vaheline ala Mustvee jõe ääres ei ole jäätmeloaga märgitud jäätmekäitluskoht, sh prügila ega komposteerimisväljak.

Seetõttu koostati nii Ignati Aganit?ile kui ka Sergei Uleksinile üldmenetlusotsused ning karistati mõlemat rahatrahviga. Kui palju Aganit? ja Uleksin trahvi said, inspektsioon ei avalikusta, sest meestel on veel 15 päeva jooksul õigus üldmenetluse otsuse peale edasi kaevata.

Inimesed, mõelge oma peaga, enne kui midagi tegema hakkate. Ärge korrutage kellegi hädavalena kähku väljamõeldud pooltõdesid, need teevad teile ainult halba. Meie talupojatarkus ei vea enamasti alt, alalhoidlikult selle järgi talitades enamasti suure jama sisse ei satu.

HELVE LAASIK, Vooremaa peatoimetaja

blog comments powered by Disqus