Õnnelikult lõppenud lugu

Järvamaa noormees müüs oma vanaemale kuulunud VAZ 21011 Jõgevamaale eesmärgil, et noored juhid sellega jäärajal oma sõiduoskust lihvida saaksid või praktiliselt sõidukõlbmatu auto detailid mõnel sama marki sõidukil ellu ärgata aitaksid. Auto jäi aga maanteedel edasi sõitma ja trahve koguma, kuni  Jõgeva politseinikud selle lõpuks n-ö rajalt maha võtsid.

iii

“Et kõik algusest peale ära rääkida, tuleb alustada aastatetagusest noorusrumalusest,” kirjutas Vooremaale Järvamaal Kuma Raadios töötav  Kaspar Pokk. Kolm-neli aastat tagasi müüs ta sümboolse summa eest maha vanaemale kuulunud VAZ 21011 ja auto rändas Järvamaalt Jõgevamaale. Aastate jooksul noormehel auto olemasolu ununes, kuni talle saadetud parkimistrahvinõue ammu unustatud teemale uue hoo andis.

“Kuna masina uued omanikud ei võtnud autot müüja arvelt maha, vaid pikendasid järjekindlalt vanaproua nimel oleva auto kindlustust ja ülevaatust, võltsides volikirja, ei õnnestunud esimese hooga õigete inimesteni jõudagi. Tänu Jõgevalt tulnud telefonikõnele, kus teatati otsitava auto asukoht, sai sellest kohe teatatud ka Jõgeva politseinikele,” rääkis Pokk.

Tema sõnul aitasid korravalvurite kiire reageerimine ja järjekindlus auto lõpuks tabada. “Nimelt hakkas kohalik patrull ühe Jaama tänava maja juures seisnud masinat jälgima. Pärast mitu tundi kestnud ootamist läks patrull väljakutsele, enne uute jälgijate kohalejõudmist suudeti auto juba maja juurest ära viia.

Maakonnas ringi sõitnud patrullidele edastati auto number ja mõne aja pärast seda märgati.

1980. aastal ehitatud auto juht otsustas politsei peatumismärguannet eirata ja lootis vist tõsimeeli põgeneda.

Pärast auto kinnipidamist selgus, et selle roolis oli politsei  vana tuttav Maarek, kel jätkus lisaks kõigele ka jultumust korravalvuritele otse suu sisse valetada.

Juhtum lõppes siiski hästi ja loodetavasti õpetlikult kõikidele osapooltele. Praktiliselt terve päeva väldanud “seiklus“ võib Maarekile lõppeda kriminaalsüüdistusega  — seda näitab aeg ja arutust toob meie õigussüsteem,” konstateeris Pokk.

Loole punkti pannes tõdes Pokk, et hoolimata kohalike elanike suust kuuldud virinale ja sõimule politsei aadressil, annab ülaltoodu siiski põhjust järeldada, et kui oled ise korralik ja käitud hästi, on ka politsei su sõber, mitte vaenlane.

Kaspar Pokk  tänab siiralt abi eest Paide politseijaoskonna töötajaid ning operatiivse töö eest Jõgeva jaoskonna komissari Kalle Seppa, vanemkonstaabel Üllar Kiislerit ning konstaableid Anton Gromovit ja Riin Tamme.

Lõuna Politseiprefektuuri kommunikatsioonibüroo peaspetsialist Liina Pissarev teatas, et Maarekile koostati väärteoprotokoll registreerimata sõiduki juhtimise eest. Jõgeva liiklusjärelevalvegrupi komissari Künter Pedoski sõnul selgitab politsei, kas tegemist on kriminaalse teoga.

Künter Pedosk rõhutas, et ka politseinikel on meeldiv kuulda motiveerivaid tänusõnu ja kiitust, kui inimene neilt abi on saanud. 

iii

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus