Õnne Piimakarjatalu investeeris 1,4 miljonit uue traktori ostmiseks

Eelmisel neljapäeval jõudis Valtra traktor Õnne Piimakarjatallu. Traktori uksele on kirjutatud arv 400. ?Ostsime neljasajanda traktori, mille Valtra tehnika Eestisse tooja Türi aktsiaselts Taure on importinud,? ütles osaühingu juhataja Mati Kivi.

Uhiuus traktor on muretsetud eelkõige põllutöödeks rohumaadel. Traktor hakkab vedama silokäru, samuti ka uut lägalaotamise tehnikat, mida põllumajandusfirma veel tänavu soetada kavatseb.

Juhi jaoks mugav masin

Valtra traktori ostmiseks tegi Õnne Piimakarjatalu investeeringu oma vahenditest.

Põllumajandusfirma juhatuse otsusel hakkab uut traktorit juhtima Gunnar Kondas. ?Kondas on õpihimuline ja avara silmaringiga masinamees. Ta töötab ka meie teleskooplaaduriga. Usaldasime tema kätesse ka traktori, mis võimaldab mehel paremini oma võimeid rakendada, rohkem töötada ja ka teenida,” märkis Mati Kivi.

Gunnar Kondas kiitis traktorikabiini avarust ja mugavust. Mati Kivi sõnul peetakse Õnne Piimakarjatalus igati oluliseks traktoristide tervislikku töökeskkonda, mis võimaldab ka hooajatööde pikkadel ja pingelistel tööpäevadel toime tulla ja vastu pidada.

Õnne Piimakarjatalu on tänaseks ostnud kokku viis Valtra traktorit. Äsja osteti ka väike traktor A-95, mis hakkab laudas söödamikserit vedama. Sellega asendatakse kümne aasta vanune MTZ- traktor.

Esku suurim tööandja

Taure müügijuht Toomas Jürgen ütles, et koostöö Õnne Piimakarjataluga sai alguse Eskus toimunud õppepäevast, kus näitasime firma Samson sõnnikulaotureid. “Mati Kivi hakkas siis huvi tundma ka Valtra traktorite vastu. Loodame, et koostöö areneva põllumajandusettevõttega jätkub ka tulevikus,” lausus Jürgen.

Õnne Piimakarjatalu kasvatab 1660-pealist veisekarja, millest lüpsikarja kuulub 730 lehma. 2004. aastal ulatus aastane piimatoodang lehma kohta 7563 kilogrammini. Eelmine aasta lõpetati kasumiga.

Piimakarjatalus on ametis 48 inimest, tegemist on Esku suurima tööandjaga.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus