Online-tugipunkt suitsetamisest loobujatele

Suitsetajatele, kes otsustavad tubakast loobuda, pakub HELP-kampaania online-abi, mis hõlbustab sõltuvusest vabanemist. Tugivõimaluse raames saavad huvilised kahe kuu jooksul oma e-posti aadressile regulaarselt kirju, mis sisaldavad infot ja nippe, mis aitavad oma soovile kindlaks jääda. Kokku saab suitsetamisest loobuja selle aja jooksul 25 e-kirja. Online tugivõimalusega saab liituda kodulehel www.help-eu.com.

E-posti tugivõimaluse tutvustamiseks toimub juunis ja juulis kõigis EL liikmesriikides veebikampaania, mis kutsub inimesi sellega liituma. HELPi meeskond on kindel, et e-posti projektiga tulevad kaasa paljud huvilised. Juba praegu on testide rubriik HELPi kodulehel kõige külastatavamaid. Samuti on internet üks efektiivsemaid vahendeid noorteni jõudmiseks. Tegemist on ühtlasi esimese korraga, mil selline juhendav e-projekt toimub samaaegselt 22 keeles.

HELP-kampaania senine suurem algatus oli Euroopa noorte tubakamanifest, mis toimus koostöös Euroopa Noortefoorumi (European Youth Forum) liikmetega. Kogu Euroopa noori hõlmava tubakateemalise arutelu eesmärk oli koostada noorte manifest ?Noored ? elagem tubakata?, mis kujutab endast kokkuvõtet eurooplaste seisukohtadest tubakaküsimustes, eesmärgiga panna noored mõtlema sellele, kuidas nad saavad oma tegevusega sotsiaalsel, õiguslikul või poliitilisel tasandil muutusi esile kutsuda.

Tänavu 21. mail esitlesid Euroopa Noortefoorumi delegatsioon ja Euroopa Komisjoni volinik Markos Kyprianou manifesti Euroopa parlamendi liikmetele Strasbourgis. Manifest on loetav kodulehel www.help-eu.com Euroopa Liidus kõigis ametlikes keeltes.

Inimeste teadlikkust suitsetamise kahjulikkusest on HELP-kampaania püüdnud tõsta ka vingugaasi (CO) testide abil. HELP on vingugaasi mõõtmisi huviliste kopsudes teinud alates 2006. aastast ning saanud niivõrd laialdast ja positiivset tagasisidet, et 2007. aastal osaleb kampaania erinevatel üritustel ka tänavu. CO-test näitab suitsetajatele ja passiivsetele suitsetajatele, millist mõju on tubakas nende organismile avaldanud.

Euroopa Komisjoni voliniku Markos Kyprianou 2005. aastal algatatud Euroopa Komisjoni kampaania ?HELP ? Elagem tubakata? eesmärk on veenda inimesi suitsetamist mitte alustama või sellest loobuma. Selleks korraldatakse 27 liikmesriigis televisioonikampaania ja tehakse mitmesugust edendustööd. Kampaania ?HELP? pressiteateid, materjale, logo ja pilte saab alla laadida kodulehelt www.help-eu.com.

Käesolevas tekstis esitatud vaated ei esinda Euroopa Komisjoni ametlikke seisukohti.

MARIS LINDMÄE,
?HELP ? Elagem tubakata? kampaania esindaja Eestis

blog comments powered by Disqus