Õngitsemisvõistluse „Saare särg 2009” võitis Roland Kuuse

Peipsi Kalanduspiirkonna Arendajate Kogu korraldatav kalandusnädal algas koolinoorte õngitsemisvõistlusega „Saare särg 2009”<span style=”mso-spacerun: yes”>  Saare järve ääres.

Kuna tänavu ei õnnestunud Keskkonnainvesteeringute Keskusest võistluste korraldamiseks toetust saada, korraldasid selle oma võimaluste piires Peipsi Kalanduspiirkonna Arendajate Kogu, Saare Mõisa Arendajate Selts ja Saare vallavalitsus. Rahanappuse tõttu ei saadud  kohtunikke ja läbiviijaid kaugemalt kutsuda.

Seekordne võistlus ei olnud osavõtjate poolest just arvukas, kuid kalu püüti rohkem kui eelmisel aastal. Nimelt püüti eelmisel aastal võistluste käigus ainult üks kala, tänavuse võistluse võitja Roland Kuuse sai neid kolm ja teise koha omanik Matti Kärmas püüdis ühe roosärje. Kahjuks pidid teised osavõtjad lõpetama võistluse tühja kalakotiga. Eelmise aasta peakohtuniku Endrik Tõnsbergi arvates mõjutab saaki tuule suund ja seegi kord oli tuul vastaskalda poolt.

Osalejad said diplomid ja meened kätte Saare ürdiaias. Lõpetuseks istuti ühises teelauas.

Peakohtunik Jüri Morozovi tänusõnad kuulusid lastevanematele ja headele naabritele, kes  võtsid kaasa ka naabrite lapsed.

Kalapüügivõistlusega avati ühtlasi kalandusnädal, mille raames on kavas mitmeid nõupäevi ja ümarlaudu kutselistele kaluritele. Kalandusnädal lõpeb Kalevipoja Kala- ja Veefestivaliga, mille raames selgitatakse parim Kalevipoja kalasupp ning avatakse Peipsi Kalanduspiirkonna Arendajate Kogu büroohoone esine väljak Kasepääl.

iii

ENE ILVES

blog comments powered by Disqus