On lõppemas registreerimine festivalile Koolitants 2005

Juba üheteistkümnendat korda ootab Koolitants kõiki tantsufänne ühtekokku neli kuud kestvasse ühisesse “tantsutundi”, et koos tõdeda, kuhu me vahepealse aastaga oleme jõudnud, mida me oskame praegu paremini kui eelmisel aastal ja milliste ideedega üllatavad sõbrad meid tänavu.

Festivalil osalevaid tantse on võimalik veel registreerida Tantsuportaalis www.koolitants.ee või saata täidetud registreerumisankeet, mis on saadaval kõigis maavalitsustes, posti teel Eesti Tantsuagentuuri Tantsukeskusse Tallinnas.

Esimest korda festivali toimumise ajaloos käib Koolitantsu meeskond jaanuaris ja veebruaris läbi kõik Eesti maakonnad, et korraldada 20 maakondlikku koolitantsupäeva. Jõgevamaa tantsupäev toimub 17. veebruaril Jõgeva kultuurikeskuses. Märtsikuisel koolivaheajal toimuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Narvas piirkondlikud koolitantsufestivalid. Koolitants 2005 lõppkontsert toimub 23.-24. aprillini Pärnu Kontserdimajas ja Endla teatris.

Festivalil võisteldakse viies kategoorias ? lastetants, vabatants, estraaditants, showtants, breiktants ? ning neljas vanuseastmes: I-III kl, IV-VI kl, VII-IX kl, X-XII kl. Koolitantsu eesmärgiks on leida ja arendada noori andekaid tantsijaid ning väärtustada tantsukunsti, nii et see tõuseks samasugusele professionaalsele ja kunstilisele tasemele kui teised kunstiliigid.

Festivali toetavad Hansapank konkursi “Paneme tähed särama” raames, POP!,
Eesti Päevaleht, Raadio 2, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Kultuurkapital, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet ja kohalikud omavalitsused.

Paljudes maakondades levib müüt, nagu oleks Koolitantsu festival vaid kõrgetasemelistele tantsutruppidele ning et algajatel pole mingit mõtet sellest osa võtta. Selline suhtumine on täiesti vale: Koolitantsu eesmärk on julgustada kõiki noori tantsijaid oma ideede ja teostustega välja tulema ning pakkuda neile esinemisvõimalust ja professionaalse ?ürii nõuandeid edasiseks tegutsemiseks.

“Koolitants on koht, kus sa saad tulla ja näidata, mida sa tunned ja mõtled ning kuidas seda tantsukeeles väljendad. Tule ja pane oma emotsioonid oma kehas kõnelema!
Koolitants on kui mitmest etapist koosnev tantsutund. Ainult et selles tunnis ei panda hindeid, sest ei ole olemas õiget ega vale tantsu, nii nagu ei ole olemas õiget ega vale kõndi. Kõik me kõnnime omamoodi ja ka tantsida võib igaüks omamoodi.
Kuna Eesti üldhariduskoolide õppekavas tantsutunde ei ole, siis kohustuslikes koolitundides oma tantsuoskust kahjuks arendada ei saa. Seega ongi ainus võimalus oma tantsuannet testida Koolitantsul. Selle üle, kas ikka tasub tulla ning kas tants õigeks ajaks selgeks ja kostüümid valmis saavad, ei maksa kõhelda: alati jääb üks päev puudu ja üks õige tants ei saagi kunagi valmis ? see läheb paremaks ainult esinemistega. Kusagilt tuleb aga esinemistega alustada ja maakondlik koolitantsupäev on selleks õige koht. Ning hilja pole alustamiseks kunagi: ka värske Londoni Laban Center’i tantsuteatri lavastaja magister Jüri Nael ja T-stuudio juhendaja, mullu Ida Urbeli nimelise noore koreograafi preemia pälvinud Jarmo Karing alustasid tantsimist suhteliselt hilja,” ütles festivali Koolitants peakorraldaja Kristjan Kurm.

Lisainfot festivali kohta saabki Kristjan Kurmilt (tel 513 4787; e-post: kristjan@tantsuagentuur.ee) ja koolitantsu kontorist (tel 660 2524 ja 648 5461; faks 631 4210).

MAILIS TIMMI,
festivali meediasuhtleja

blog comments powered by Disqus