Omavalitsuste suvemängud võitis Põltsamaa linn

 

Möödunud pühapäeval Mustvees peetud Jõgevamaa Omavalitsuste XVI suvemängud võitsid  Põltsamaa linna sportlased, teiseks tulid Tabivere valla ja kolmandaks Jõgeva linna eest võistelnud. Juhtide mitmevõistluses pälvis aga esikoha maavanem Viktor Svjatõšev.

Põltsamaa linn sai omavalitsuste suvemängudel esikoha meeste ja naiste võrkpallis ning kergejõustikus. Teiseks jäädi aga jalgpallis ja jalgrattakrossis. “Kokku kogusime 83 punkti. Konkurss oli aga üsna tugev. Näiteks jäi Tabivere vald, kus sporditöö eesotsas Toomas Rosenberg, meile alla vaid ühe punktiga,” ütles SA Põltsamaa Sport juhataja Margus Metsma. 

Võistkonnad komplekteerisid asjatundjad

“Olulisim eesmärk oli spordimängudel võimalikult aktiivselt osaleda ja sellega ka korraldajatele tunnustust avaldada.  Edu üheks põhjuseks võib pidada seda, et võistkonnad komplekteerisid tuntud eestvedajad: Kaja Toom ja Eva Valksaar naiste võrkpallis, Toivo Uusna meeste võrkpallis, Margus Ääremaa jalgrattasõidus, Silvar Luht jalgpallis ja Villu Ojassalu petangis. Jõumehe võistluses kaitses kodupiirkonna  spordiau väärikalt Mart Kohv.  Panuse võiduks andis oma kaasalöömisega ka Jõgevamaa Spordiliidu Kalju põltsamaalasest tegevjuht Uno Valdmets,” rääkis Metsma.

Tema sõnul said oma tööga väga hästi hakkama suvemängude korraldajad eesotsas Mustvee linnavolikogu esimehe ja koolijuhi Jaan Rahukülaga. 

Juhtide võistluses tihe rebimine

Suvemängudel traditsiooniks kujunenud juhtide kolmevõistlus koosnes seekord etteantud vahemaa täpses läbimisest, korvpalli vabavisetest ja lutsu viskamisest Peipsi järvel. Võimalus võistlemiseks oli  linnapeadel, vallavanematel,  volikogude esimeestel, linna- ja vallasekretäridel ja ka omavalitsuste eksjuhtidel.

Iga osaleja andis piirkonna võistkonnale lisapunkti.  Mida rohkem juhte omavalitsust esindas, seda enam arvestuspunkte koguti.

“Päikesepaisteline päev ja organiseerijate loodud head tingimused tegid võistlemise suurepäraseks. Mul endal sujus ka kõik kenasti. Kolmest alast võitsin kaks ja ühes jäin jagama esimest ja teist kohta,” ütles juhtide võistlustel parimaks tulnud Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev. “Rõõmu teeks, kui võidu toonuks ennekõike tugev treenitus. Osavusvõistlustel  edu saavutamisel omavad aga kõige enam kaalu siiski kogemused, keskendumisvõime, osavus ja loomulikult ka suur juhus,” märkis ta.

“Konkurents oli piisavalt tugev. Omavalitsusjuhtide hulgas on mitmeid, kes noorena heal tasemel sportinud ning praegu jätkavad harrastusspordiga. Püüan ka ise kehaliseks tegevuseks  aega leida, tegeldes põhiliselt tervisejooksu ja koduses jõusaalis harjutamisega,” ütles maavanem, kes on juhtide mitmevõistlusi võitnud ka Jõgeva linnapeana.

Teise koha pälvis juhtide kolmevõistluses Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson, kolmandaks tuli Tabivere vallavolikogu esimees Kalev Kurs.  Omavalitsuste suvemängude peakohtunikuks oli Jõgevamaa Spordiliidu Kalju tegevjuht Uno Valdmets.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus