Omavalitsusliidus tõusid peateemaks postipunktid

Möödunud kolmapäeval  Kasepää vallas Raja kultuurimajas peetud Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse koosolekul  rääkis Omniva jaevõrgu postipunktide osakonna juht Lea Rämmeld nende teenindamiskohtade töölerakendamisest Jõgevamaal.


Lea Rämmeld  ütles  kohtumisel omavalitsusjuhtidega, et arvestades postiteenuse  kasutamise vähenemist, on võetud suund postkontorite asendamisele postipunktidega, mis asuvad enamasti kauplustes ja raamatukogudes. “Teenuste mahud on üldiselt väikesed ning kaupluste ja raamatukogude töötajad saavad nende osutamisega hakkama. Jõgevamaal tegutseb praegu viis postipunkti. Kõik punktid, mille avamisest omavalitsused huvitatud olid, rakendati tööle.   Eesmärgiks on ka nüüdisaegsemate lahenduste kasutuselevõtmine postipunktides.”

Vastates koosolekul tekkinud küsimusele, ütles Lea Rämmeld, et kui kaupluses,  raamatukogus või mujal piirkonna kooskäimispaikades ei leidu inimesi, kes nõustuksid postipunkti teenust osutuma, siis nendes asutustes-ettevõtetes punkte ei avata.   

Omniva kandekeskuse juht Sigrid  Karon ütles, et postiljoniteenust nad ei vähenda. “Linnades toimetavad postisaadetised sihtkohta  meie ettevõtte töötajad, maal koostööpartnerid.”

Mõttevahetusel  omavalitsusjuhtidega tuli kõne alla variant, kus Jõgeva linnas ja ümbruses töötavad  postiljonid hakkavad kasutama liiklusvahenditena jalgrataste asemel autosid või ATVsid. Praegu on see idee alles kaalumisel. Karoni sõnul võib paljusid kirjakandjaid võrrelda perearstidega. “Nad küsivad, kuidas läheb,  huvitavad inimeste rõõmudest ja muredest,” lausus ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus