Omavalitsusliidus arutati naiste tantsupeo ettevalmistusi

Eile Jõgeval peetud Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse koosolekul andsid folklooriseltsi Jõgevahe Pere kunstiline juht Airi Rütter ja Jõgevamaa rahvakultuurispetsialist Pille Tutt ülevaate tuleval aastal Jõgeva staadionil toimuva üle-eestilise naiste tantsupeo “Naise Lugu” ettevalmistamisest.

Jõgeva linnapea Kalmer Lain soovitas korraldajatel sündmuse läbiviimiseks taotleda raha ka Jõgevamaa Omavalitsuste Liidult. “Selline ettepanek on igati meeldiv üllatus ja kindlasti esitame taotluse,” ütles Airi Rütter.

Tema sõnul võitis peo logokonkursi Põltsamaa naisrühma Uhka liige Katrin Koitla, kes on ka peo peakunstnik. Laulavad ja tekste loevad ka Jõgevalt võrsunud tippnäitlejad Hele Kõrve ja Tiit Sukk, kes on lubanud esineda sünnilinnas tasuta.

Esimene naiste ühispidu peetakse 2011. aasta 12. juunil Jõgeval. Seoses sellega tuleb Jõgeval valmis olla ligemale kolme ja poole tuhande tantsija võõrustamiseks.

Airi Rütteri sõnul oli naiste tantsupeo korraldamine Jõgeval n-ö sotsiaalne tellimus.

“Pärast Rakveres peetud esimest meeste tantsupidu hakati tantsuringkondades üha enam rääkima vajadusest korraldada ka naiste tantsupidu,” rääkis Airi Rütter. “Küll otse, küll kaudselt on tantsuga seotud inimesed andnud mõista, et see võiks toimuda just Jõgeval, sest siin sai ju peetud ka osavõtjaterohke naistetantsu festival ja üleriigiline võistutantsimine. Toona käidi välja mõte, et Jõgevast võikski saada Eesti naistetantsu pealinn — nii, nagu Rakvere on meestetantsu oma.”

Suurürituse korraldamisele jah-sõna ütlemast hoidis Airi Rütterit esialgu tagasi küsimus, kus niisugust pidu üldse pidada. Nüüdseks on otsustatud, et pidu toimub Jõgeva staadionil.

Eestis tegutseb umbes kakssada naistantsurühma ligemale kahe ja poole tuhande tantsijaga. Vaatamata sellele, et staadion on suur, tuleb naisrühmadele peole pääsemiseks ilmselt konkurss korraldada, sest peale naiste tahetakse tantsima kutsuda ka mehi, neide ja lapsi. Naiste etteasted tõid vaheldust ka esimese meeste tantsupeo kavva, sestap on plaan naiste tantsupeole mehi kutsuda täiesti mõistetav.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus