Omavalitsusliidu volikogu kooskõlastas arengustrateegia

Möödunud nädalal toimunud istungil kooskõlastas  Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu volikogu “Jõgevamaa arengustrateegia  2020 +”.   Dokumendis on määratletud nii lähiajal kui ka kaugemas perspektiivis teostatavad eesmärgid. 

SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus juhataja Katrin Rajamäe lausus, et perioodil, mil arengustrateegia oli kõikidele asjahuvilistele tutvumiseks avalikustatud, pakkusid oma ideid omavalitsused, eraisikud, mittetulundusühingud ja teisedki organisatsoonid. Arengustrateegiasse on planeeritud ka ettevõtmisi, mille teostamine algul keeruline või koguni võimatu tundub. Sellisteks ideedeks on näiteks Jäähalli ja Ilmaime teemapargi rajamine Jõgevale.

Rajamäe märkis, sedagi, et arengustrateegiasse on märgitud ka Kaitseliidu plaan ehitada Jõgevale uus hoone, millesse tuleks ka 50 m lasketiir.

“Arengustrateegias on arvestatud, et Jõgevamaa koosneb  Jõgeva, Mustvee ja Põltsamaa regioonist.  Jõgeva piirkonnal on teatud eelised, sest tegemist on maakonnakeskusega, kus paiknevad ka mitmed administratiivasutused,” rääkis Rajamäe

“Arengustrateegia on dokument, mille põhjal hakatakse Jõgevamaa arengut planeerima ja ka hindama, kusjuures kokkuvõtteid oleks mõttekas teha igal aastal,” ütles Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Toivo Tõnson. 

JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus