Omavalitsusliidu juhatus arutas võimalikke arengukonverentsi teemasid

 

Eile Voorel omavalitsuste  aktiviseerimiskeskuses toimunud Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse koosolekul arutati, milliseid teemasid võiks käsitleda tänavusel Jõgevamaa arengukonverentsil.

Jõgeva maavanem Aivar Kokk teatas, et tänavune Jõgevamaa arengukonverents korraldatakse 3. juunil, kusjuures toimumiskoht on veel lahtine. Maavanem küsis nõupidamisel omavalitsusjuhtide ettepanekuid konverentsil käsitlevate teemade kohta. Mitmed vallavanemad ja linnapead avaldasid arvamust, et konverentsil peaks rääkima paljude inimeste elukäiku mõjutavatest valuküsimustest, mis tingitud majanduslangusest. Tehti ka ettepanek arutada, kuidas on maakonna arengut mõjutanud Riigimetsa Majandamise Keskuse, pensioniameti ja teiste riigiasutuste reformid.

Torma vallavanema Riina Kulli sõnul võiks konverentsi teemaks olla Jõgevamaa arenguvisioonid ja nende teostamise käekäik.

Peipsi Kalanduspiirkonna Arendajate Kogu juhatuse esimees Urmas Pirk on soovitanud keskenduda arengukonverentsil harrastuskalanduse ja turismi teemadele.

„Kõige olulisem on, et arengukonverentsilt kooruks asjalik ja väärikas sõnum Jõgevamaa rahvale,” ütles Saare vallavanem Jüri Marozov.

„Seoses arengukonverentsiga ootame häid mõtteid ka ettevõtjatelt ja mittetulundusühingutelt.

Lõplikult otsustame käsitletavad teemad märtsis,” ütles maavanem Aivar Kokk. 

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus