Omavalitsusjuhid nõuavad riigilt tõhusamaid tegusid

 

Kolmapäeval Puurmanis peetud Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse koosolekul tõdesid  vallavanemad ja linnapead, et riik peaks  tugevate sadude ja tormide ajal tagama senisest paremad võimalused lumekoristamiseks. Teemakohased ettepanekud edastatakse vastava valdkonnaga seotud ministeeriumidele ja Eesti Maaomavalitsuste Liidule.

Omavalitsusliidu juhatuse esimehe, Põltsamaa vallavanema Toivo Tõnsoni sõnul  on lumekoristustööde tõhusaks läbiviimiseks vajalik praegusest märksa tõhusam ja kiirem riigipoolne abi. Näiteks olukordi, kus mõnele objektile sügavama lume tõttu  24 või 48 tunni vältel ligi ei pääse, peaks püüdma igati vältida.

“Oma seisukohti ministeeriumidele edastama volitasime maavanem Viktor Svjatõševi, ise annan aga reedel teemakohase info edasi Eesti Maaomavalitsususte Liidule,” kinnitas Tõnson.

“Praegu peavad omavalitsused liigse lume äravedamiseks sageli erafirmadelt tehnikat rentima. Riik võiks aga eraldada päästeteenistusele raha mõnegi vastavateks töödeks vajaliku masina ostmiseks,” tõdes Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots.    

“Viimaste päevade jooksul sadanud lumi vajab paljudes paikades alles koristamist ja mõistagi sajab seda pidevalt juurde. Arvestades eeltoodut, ootame riigilt põhjalikku ja operatiivset otsustamist ja tegutsemist. Vastasel juhul on raskendatud inimeste igapäevane toimetulek ning on ohus ka elu ja tervis,” lausus Torma vallavanem Riina Kull.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus