Omavalitsusjuhid kohtusid Eesti Energia Jaotusvõrgu juhtidega

Eile Kasepääl peetud Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse koosolekul kohtusid vallavanemad ja linnapead Eesti Energia Jaotusvõrgu juhtivtöötajatega ning esitasid neile küsimusi  elektrienergiaga seotud teemadel.

Saare vallavanem Jüri Morozov avaldas arvamust, et Eesti Energia Jaotusvõrgu töötajate kontaktid peaksid firma veebilehel kiiremini kättesaadavad olema. “See oleks vajalik ka põhjusel, et elektrikatkestuste ajal helistavad paljud elanikud esimesena omavalitsusjuhile, kellel tuleb siis sageli katkestuse likvideerimise korraldajatega ühendust võtta,” ütles Morozov.

“Juhtivate töötajate kontaktandmed on meie veebilehel olemas, kuigi mitte just esimese klikkimisega kättesaadavad,” märkis Eesti Energia Jaotusvõrk OÜ  kliendihaldusosakonna juhataja Taavo Randna. “Mitmekülgset ja vahetut suhtlemist tarbijatega peame oluliseks, iseäranis tähtis on aga tihe koostöö omavalitsustega,” ütles Eesti Energia Jaotusvõrk OÜ võrguhalduse juhataja Innar Kaasik

Kõneldi Voore noorteküla elektrifitseerimisest. Jüri Morozov tundis huvi, missuguste põhimõtete alusel arvestatakse tasu elektriliinide toomise eest Voorele rajatavasse noortekülla. “Noorteküla on sotsiaalne, mitte äriline ettevõtmine,” märkis vallavanem. Innar Kaasiku sõnul toimub tasu arvestamine niisamuti nagu kõigi objektide puhul.

Jõgeva linnapead Kalmer Laini huvitas, kas maakonnakeskusse jääb ka tulevikus  Eesti Energia esindus. “Jõgeval asuv müügi- ja teenindussaal jääb jätkuvalt tegutsema,” ütles  Taavo Randna.

“Mind huvitas ennekõike see, kas meie piirkonda teenindavad Eesti Energia Jaotusvõrgu töötajad jäävad ametisse ka edaspidi, sest tänu nendele on õnnestunud lahendada kiiresti mitmeid probleeme. Vastus oli rõõmustav, sest kuulsin, et koondamisplaane pole,” märkis Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots.

Koosolekul osalenud Jõgeva maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja kohusetäitja Mart Tooming küsis, mida teha, et kodudesse ei pääseks elektriarvestite  libakontrollid, kellel on kuritegelikud kavatsused. “Ettevaatlikus on igati põhjendatud. Kindlasti tasuks enne kontrollija sisselaskmist paluda tal esitada töötõend, mis tal ka kaasas peab olema,” soovitas Randna.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus