Omavalitsusjuhid arutasid panustamist laste ja noorte tantsupeo korraldamisse

Puurmanis peetud Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse koosolekul andsid maakonna rahvakultuurispetsialist Pille Tutt ja mittetulundusühingu Sokuturi projektijuht Sirje Kiis ülevaate 2. juunil Palamusel toimuvast Jõgevamaa laste ja noorte tantsupeost “Elu kui muinasjutt”. Võimalust sündmuse toetamiseks raha eraldada arutavad omavalitsusjuhid ka järgmisel kokkusaamisel.

Rahvakultuurispetsialist Pille Tutt märkis, et Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumi staadionil peetavale peole on praeguseks registreerunud 562 tantsijat koolidest ja lasteaedadest, täiskasvanute segarühmad Palamuselt, Palalt ja Laiuselt ning Sadalast ning 28 juhendajat. “Kokku tullakse tantsupeole osalema kümnest omavalitsusest,” ütles ta. “Rahvatants muutub laste ja noorte hulgas järjest populaarsemaks. Arvestades huviliste rohkust, moodustatakse järjest ka uusi rühmi. Üle-eestilisele peole ei pääse aga esinema kuigi paljud. Et kõik soovijad esineda saaksid, tuligi idee korraldada tantsupidu “Elu kui muinasjutt”,” ütles MTÜ Sokuturi projektijuht ja Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumi õpetaja Sirje Kiis, kes on suvise peo idee algataja ja lavastaja.

Omavalitsusjuhid esitasid seoses tantsupeoga mitmeid küsimusi. Näiteks tundis Torma vallavanem Riina Kull huvi, kes peo avab. Pille Tutt ütles, et seda tseremooniat kutsutakse läbi viima Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev. “Tänavu on pärandkultuuri aasta ning rahvatants on osa pärandkultuurist, mida põlvkondade sidusust arvestades on kindlasti vaja tundma õppida ka lastel ja noortel. Seega vääriks tantsupidu “Elu kui muinasjutt” kindlasti toetamist,” ütles Pala vallavanem Jozsef Weinrauch.

“Lastele ja noortele mõeldud tantsupidu on kahtlemata hea algatus, mille õnnestumisele tuleb kaasa aidata. Kultuurisündmuse rahalist toetamist arutab omavalitsusliit ka järgmisel koosolekul, kui on selgunud võimalikud toetuste saamised teistestki allikatest,” ütles Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu tegevjuht Raivo Suni.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus