Omavalitsused nimetasid aukodanikke

Eesti Vabariigi 93. aastapäeva eel said ühe aukodaniku juurde nii Põltsamaa linn kui ka Palamuse vald. Põltsamaa aukodanikuks nimetati Mart Vahesoo, Palamuse aukodanikuks Mare Nahk.

Mart Vahesoo on pärit Rakvere lähedalt, ent oma elutöö on ta teinud Põltsamaa külje all asuvas kutseõppeasutuses, mis praegu Põltsamaa Ametikooli nime kannab. Aastatel 1957-1983 oli ta selle kooli õpetaja, kutseõppe meister ja vanemmeister, seejärel kuni 2000. aastani direktor ning sestpeale täiskasvanute täiend- ja ümberõppeosakonna juhataja.

Huvi põllumajanduse vastu sai maal sündinud-kasvanud Mart Vahesoo kaasa kodunt. See ajendas õppima minema Vaeküla Põllumajanduse Mehhaniseerimise Tehnikumi. Esimeseks töökohaks sai talle Koluvere Mehhaniseerimise Kool. Kui see õppeasutus aasta pärast käitumisraskustega noorukite kooliks reorganiseeriti, leidis Vahesoo endale uue töökoha Põltsamaal, täpsemalt siinses kutsekoolis, kus on nüüdseks tegutsenud juba üle 53 aasta.

Mart Vahesoo on teenekas ja tunnustatud õpetaja, suurepärane kolleeg ja hinnatud pereisa. Lugupidamise on ta välja teeninud nii töökuse kui ka põhimõttekindlusega. “Kutsekooli juhi ametisse jõudmiseks tuleb alustada pedagoogitööst ja omandada praktilise tegevuse kaudu kõik need kogemused ning oskused, mida õpilastele jagada,” arvab Mart Vahesoo.

Palamuse rahvamajas esmaspäeva õhtul peetud vabariigi aastapäeva aktusel kuulutati Palamuse valla aukodanikuks Palamuse raamatukogu kauaaegne juhataja Mare Nahk, kes tegutses selles ametis enam kui 46 aastat ning jõudis selle aja jooksul loendamatu arvu noori lugejaid raamatute juurde juhatada, tutvustada kodukandi inimestele ja külalistele Oskar Lutsu ja “Kevadega” seotud paiku ning teha paljut muud, mida tema töökohustused otseselt nõudnud poleks. Raamatukogu juhataja ametist lahkus ta tänavu jaanuari lõpus.

i

TOOMAS REINPÕLD

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus