Omavalitsused kontrollivad lasteaedade mänguväljakuid

Seoses möödunud nädalal Tallinnas Rukkilille lasteaias juhtunud traagilise õnnetusega, otsustas enamik Jõgeva maakonna valdu ja linnu vaadata kriitilise pilguga üle oma lasteasutuste mänguväljakute atraktsioonid, seni teadaolevalt on tulnud maha võtta vaid üks redel.

Maha võetakse Kamari lasteaia taga asuv ronimisredel, mille pulkade vahe osutus mõõtmisel ebasobivaks. See redel pole küll lasteaia territooriumil, kuid siiski lasteasutusele väga lähedal.

Enamik omavalitsusjuhte ja ametnikke kinnitasid, et  spetsiaalset uut kontrolli nad lasteaedade mänguväljakutel läbi ei viinud, kuid siiski alarmeeris uudis lapse hukkumisest turnimisredelil kõiki omavalitsuste ametnikke ning ka lasteaedade töötajaid. Saare vallavanem Jüri Morozov ütles, et nemad  mänguväljakute täiendavat kontrolli ei teosta. “Oleme lasteaedade mänguväljakute seisukorraga kursis,” kinnitas vallavanem, lisades, et Saare valla kahe lasteaia mänguväljakud on nüüdisaegsed ning neid  hooldatakse vastavalt vajadusele jooksvalt.

“Voorele ehitati mänguväljak 2006. aastal ning Kääpale 2010. aastal,” ütles Morozov.  

Kasepääl ja Jõgeva vallas kõik korras

“Eelmisel nädalal juhtunu oli vapustus kõigile ning kergitas küsimusi, miks ja kuidas,” nentis Kasepää vallavalitsuse vanemsotsiaalspetsialist Renee Rumm, kinnitades, et Tiheda lasteaial on moodne ning heas korras mänguväljak. “Kasepää vallavalitsuse ehitus-keskkonnaspetsialist Ilari Domaškin teostas  kontrolli mänguväljakute ja atraktsioonide üle käesoleva aasta mais ja puudusi ei täheldatud. Pärast Tallinnas juhtunud õnnetust vaadati mänguväljak ja atraktsioonid üle eelmisel reedel, mil samuti kõik korras oli,” lisas Rumm.

Pärast õnnetust vaatas ka Jõgeva vallavanem Enn Kurg valla lasteaedade ja avalikud mänguväljakud üle. Ta kinnitas, et on üldjoontes mänguväljakute seisukorraga kursis. “Viimasel ajal on igal aastal üks Jõgeva valla lasteaedadest nüüdisaegse mänguväljaku saanud. Viimane valmis selle aasta suvel Kuremaa lasteaed-algkooli õuealale,” ütles Kurg, kuid nentis ka, et mõnes lasteaias on jäänud veel käiku ka vanu turnimisvahendeid ja osa nendest on ilmselt otstarbekas peagi likvideerida, kuigi ükski neist pole ohtlik.  

Lapsevanemad on tähelepanelikud

Pajusi valla koolide juhataja Siiri Uusküla toimis sarnaselt Enn Kurele ja Renee Rummile ja vaatas kriitilise pilguga üle oma halduses olevad mänguväljakud.

“Mänguväljakuid kontrollitakse pidevalt ning teostatud kontrollid registreeritakse vastavas kaustas. Kontrolli käigus vaadatakse, millises seisus on aluspind, kas on märgata puidu mädanemist või hallitust, kontrollitakse kinnituste korrosiooni ja fikseeritust, köite kulumisastet, kettide galvaanikat ja kulumist, liurennide keevisliiteid ja liurenni kinnitusi. Viimane registreeritud vaatlus toimus oktoobris, aga seoses traagilise õnnetusega Tallinnas vaatasime atraktsioonid  eelmisel nädalal uuesti üle,” rääkis Siiri Uusküla.

Põltsamaa vallavalitsuse haridus- ja kultuurinõunik Silja Peters kinnitas, et nende lasteaedades on samuti mänguväljakute olukord kontrolli all. “Lasteaedade jaoks on välja töötatud üsna laiaulatuslikud turvalisuse tagamise tabelid, mille  järgi saab pidevalt ennast kontrollida. Vallavalitsus jälgib samuti mänguväljakuid kriitilise pilguga ning kui kellelegi midagi silma jääb, teavitatakse sellest kohe direktorit. Lapsevanemad on samuti tähelepanelikud ning annavad teada, kui neile miski ohtlik tundub,” rääkis Silja Peters. 

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus