Omavalitsused jagasid iseseisvuspäeva eel aumärke

Eesti Vabariigi 91. aastapäeva künnisel tunnustavad Jõgevamaa omavalitsused oma piirkonna silmapaistvamaid elanikke aunimetuste ja preemiatega. Mitmed autasustamistseremooniad leidsid aset eile õhtul toimunud iseseisvuspäevale pühendatud aktustel.

Jõgeva vallavalitsus ja vallavolikogu otsustasid elutööpreemiaga tunnustada teenekat kodu-uurijat, mitmete näituste korraldajat ja trükiste väljaandjat Juhan Reimanni.

„Üks Juhan Reimanni suuremaid teeneid on Eesti Vabariigi 80. aastapäevale pühendatud Jõgeva valla ajaloo ja muuseumisõprade ühingu Ambior I albumi väljaandmine. Koostöös Ambioriga on Juhan Reimann korraldanud ka mitu ajaloonäitust,” rääkis Jõgeva vallavanem Saima Kalev.

 „Olen väga tänulik, et koduvald mu tegevust hindab. Mulle meeldib, et ajaloost ja koduloost saab kirjutada ausalt, nii, nagu sündmused tegelikult toimusid. Tuleviku suhtes on oluline, et me mõtleksime kõige rohkem lastele ja rajaksime oma põhimõtted tõe kaljule,” ütles Juhan Reimann. 

Jõgeva jagas aumärke reedel

Viimasel ajal tõsiste tervisemuredega kimpus olnud mees palus tänu avaldada ka mitmetele Jõgeva haigla arstidele ja õdedele. Ta kiitis ka doktor Kalle Piiskoppelit, kes on teda palju aidanud.

SA Jõgeva Haigla ravijuht Kalle Piiskoppel on üks linnakodanikest, kes reede õhtul Jõgeva kultuurikeskuses peetud koosviibimisel Jõgeva Linna aumärgi sai.

„Kalle Piiskoppel on väga põhjalik ja konkreetne arst ja samas ka otsekohene. Ta nõuab, et patsiendid tema soovitusi täpselt täidaksid. Tänu oma töö sügavale tundmisele on ta märganud vahel mõndagi, mis diagnoosimisel kahe silma vahele jääda võib.  Ka siis, kui doktor Piiskoppel on juba koju läinud, helistab ta sageli haiglasse tagasi ja pärib ühe või teise patsiendi tervise järele,” iseloomustas kolleegi haigla juht Peep Põdder.

Jõgeva Linna aumärgiga tunnustati ka ajaloo jäädvustajat Ülo Pärna, kultuuritöötajat Marika Järvetit, kes tegi kunstnikutööd Päkapikumaa ja jõuluvana toa kujundamisel, kesklinna piirkonna väljaarendamise ühte eestvedajat Vello Ründvat, laulu „Ikka jõuab Jõgeva“ viisi ja teksti autoreid Raul Vaiglat ja Jüri Leesmenti, staažikat lasteaiaõpetajat Elle Vaherit, mitmekülgset ja võimekat Jõgeva Ühisgümnaasiumi bioloogiaõpetajat Silja Võsastet, edukat treenerit ja pedagoogi, Jõgeva Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetajat Viktor Nõmme  ja Soome sõpra Olli Haapaneni kui Keuruu ja Jõgeva sõprussuhete arendajat.

Mitmete ürituste korraldajad ja ideede algatajad pälvisid ka Jõgeva linna aukirjad ja tänukirjad.  

Pajusi aukodanikuks Tõnis Laisaar

Pajusi vallavolikogu otsustas anda valla aukodaniku tiitli Aidus elavale Eestimaa ühele kuulsamale mälumängurile, mitmetes raadio- ja telemälumängudes võistelnud Tõnis Laisaarele. „Ma pole Pajusi valla põliselanik, kuid Tõnis Laisaart tean juba teleekraanilt kui võimekat mälumängurit,” lausus Vägari küla elanik Olav Auksmaa. Olles ka ise mälumänguhuviline,  esitaski ta Tõnis Laisaare valla aukodaniku kandidaadiks.

Pajusi valla teenetemärgi pälvisid Vägari raamatukogu teenekas juhataja Marje Pagi ja kauaaegne Pisisaare kooli juhataja Evi Roosimaa.

Oma koduvalla aukodanikus sai ka Anna Haava nimelise Pala Kooli direktor Malle Weinrauch.

„Ta on aidanud valda tuua palju investeeringuid, mis on võimaldanud kooli ja selle ümbruse nüüdisaegsemaks ja kaunimaks muuta. Samas läheb koolijuhile korda kogu valla areng,”

ütles vallavolikogu esimees Taavi Pirk.

„Oma mõtteid olen saanud teostada ennekõike paljude vallaelanike toetusel, kusjuures olen tundnud nii mõttelist, sõnalist kui ka tegudepoolset tuge,” ütles koolijuht.

Pala valla Aasta Tegija aunimetuse otsustas volikogu anda spordijuhile Virge Otsale ja Halliku Haridusseltsile.

Puurmani valla teenetemärgi võttis eile õhtul toimunud iseseisvuspäevale pühendatud tseremoonial vastu Vello Pettai, kes oli taasiseseisvunud Eesti esimene Puurmani vallavanem. „Vello Pettai on kuulunud vallavolikogu kõikidesse koosseisudesse ja tegeleb praegu pensionipõlves ka ettevõtlusega,” iseloomustas teda vallavanem Rauno Kuus.  

Palamuse tunnustas õpetajat

Palamuse vald tunnustab tänavu aukodaniku nimetusega Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumi kauaaegset endist õpetajat Vaike Soodlat. „Vaike Soodla on suutnud säilitada oma hinges nooruslikkuse Alles mõned aastad tagasi käis Vaike algklassiõpetajaid asendamas. Paljud lapsed on tema juhendamisel saanud selgeks male- ja kabekäigud,” rääkis õpetajannast Palamuse vallavolikogu haridus- ja kultuurikomisjoni esimees Sirje Kiis.

 Reede õhtul oli iseseisvuspäeva koosviibimine ka Põltsamaa kultuurikeskuses, kus linnapea Jaan Aiaots ja linnavolikogu esimees Toivo Kroon tunnustasid aukodanikuks valitud omaaegset Põltsamaa Põllumajanduskombinaadi direktorit Väino Linnustet ja teenetemärgi kavalere — OÜ Vali Press juhatajat Heikki Soomi ja lasteaia Tõruke juhatajat Helje Tammet.

Põltsamaa vallavalitsus ja vallavolikogu autasustasid tänukirjaga Kamari külavanemat Indrek Eensalu.

Torma vallas on kujunenud traditsiooniks anda seoses Eesti Vabariigi aastapäevaga välja Torma Valla auraha, mille seekord pälvisid kooliõpetaja Anne Schasmin, kes tegelenud aastaid kodupaiga kultuuriloo uurimisega, ning kultuurielu edendamisele kaasa aidanud lasteaia Linnutaja õpetaja Maire Tamm.

Täna õhtul Jõgeva kultuurikeskuses toimuval maavanem Aivar Koka ja proua Ülle Koka  pidulikul Eesti Vabariigi 91. sünnipäevale pühendatud vastuvõtul kuulutatakse välja tänavused Jõgevamaa Vapimärgi, Jõgevamaa Kuldristi ja Jõgevamaa Hõberisti kavalerid.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus