Oma mehe pannkoogikohviku  müügitulu eest kingitakse sada õunapuud

Oma mehe kohviku eestvedaja Aivar Kokk rääkis, et Isamaa ja Res Publica Liidu Jõgevamaa piirkonna seenioridel tekkis idee korraldada heategevuslik ettevõtmine Eesti Vabariigi sajandaks sünnipäevaks. “Otsustasime Jõgeva linna 79. juubeli pidustustel taas avada Oma mehe kohviku ja küpsetada seal pannkooke. Tegin ettepaneku, et pannkookide eest annetatud rahaga võiksime osta sada õunapuud ja kinkida need Jõgevamaa lasteaedadele, lastekodudele ja suurtele peredele. Valiku õunapuude kinkimiseks tegime põhjusel, et õunapuudel on oluline tähendus Eesti rahvakultuuris ja traditsioonilises perekultuuris. On ju õunapuudest loodud ka palju ilusaid laule,” ütles Kokk.

“Pannkookide küpsetamine läks korda. Sööjaid oli piisavalt. Oma mehe kohvikuid avame suvistel rahvaüritustel veelgi. Õunapuude kinkimiseks peab veel ka annetusi koguma,” ütles IRL-i Jõgevamaa piirkonna seenioride kogu üks eestvedaja, Anneli Musta.

“Oma mehe kohvikus kasutame vaid eestimaised tooteid – Põltsamaa Felixis toodetud moose, E-Piimas valmistatud riivjuustusid ja Tartu Millis toodetud pannkoogijahu. Suur tänu kõigile, kes ühel või teisel moel panustasid pannkoogikohviku tegevusse,” ütles Aivar Kokk.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus