Oma mees võtab mõõtu teadussaates

Rõõm on kuulda noortest ja andekatest inimestest, kes julgevad unistada ja pürgivad ennast realiseerides ka tippu. Ei puudu sellised hakkajad meiegi maakonnast. Nii unistab ka teadussaates „Rakett 69“ osalev Jõgevamaa gümnaasiumi õpilane Telver Objärtel ülikoolis arstiks õppimisest, aga praegu realiseerib ta ennast teadusmaailma esimestel sammudel. Kuid lisaks teadusele huvitub noormees ka loometööst, millele ise usinalt käe külge paneb.

Juba populaarsesse teadussaatesse kandideerimine oli noormehe jaoks paras julgustükk. Üks asi on teadmised ja oskused, hoopis teine lugu aga kaamerate ees rahulikuks jääda ja teha oma asja. See selekteerib välja tõsised tegijad. Aga terane õppur ei löönud verest välja. Võib öelda, et olenemata lõpptulemustest, on selle sarja läbinu juba midagi olulist võitnud. Saanud eluks väärt pagasi nii teadmistes kui ka esinemisjulguses, sest aktiivsel inimesel läheb seda elus ikka vaja.

Puurmanist pärit noormehe jõudmine nii kaugele tõestab veelkord, et ka väikestest kohtadest tulevad tublid ja tragid noored inimesed. „See on omamoodi saavutus, et väikesest kohast pärit inimene on edasi saanud. See näitab, et vahet pole, kust sa pärit oled, kõik on võimalik,“ julgustab Telver ka teisi.

Seda, kes teadussaate võidab, ei tea täna veel keegi. Esikolmikusse jõudmisest unistavad aga kõik, sest sellega oleks ka ülikoolis koht tagatud.

blog comments powered by Disqus