Oma lasteaia suur lauluvõistlus

Teisipäeval peeti Jõgeva lasteaias Karikakar järjekordset lauluvõistlust „Laulurõõm“. Juba kolmeteistkümnendat aastat järjest.

„Lasteaia sünnipäeva kõrval on lauluvõistlus meie majas kindlalt aasta olulisemaid sündmusi,” ütles juhataja asetäitja Marge Põdra, kes koos lasteaia muusikaõpetaja Merike Siirakuga lauluvõistluste läbiviimise eest hoolitsenud on. Viimane aitas lastel laule valida ja õpetas need selgeks tänavugi, nagu kõikidel varasematel aastatel.

Omamoodi pidupäevaks peavad lauluvõistlust mitte ainult väikesed solistid, vaid kogu lasteaiapere ning esinejatele kaasa elama tulnud vanemad ja vanavanemad, keda seekord eriti rohkesti kogunenud oli. Ilmselt annab see tunnistust lauluvõistluse populaarsuse kasvamisest.

Traditsiooni kohaselt oli tänavugi lauljaid kuulama kutsutud žürii, kuhu sedakorda kuulusid Helle Kajaste, Helgi Kaeval ja Silja Piir. Nemad selgitasid välja parimad laululapsed vanusegruppide järgi. Laulude vaheajal võisid nii väikesed esinejad kui ka kuulajad koos maiustada ja mängida. Nagu kombeks saanud, lõbustab sel päeval lapsi keegi muinasjututegelastest. Seekord saadi trallitada koos Pipiga, keda kehastas õpetaja Auli Kõre.

Võistlusest võttis tänavu osa kakskümmend üheksa last. Mikrofoni laulmist hakati harjutama juba kuu aega tagasi, et laulmine esinemispäeval ikka vabalt välja tuleks. Ettevalmistustega ja laulude õppimisega alustati aga veebruari alguses. Mõnedki vanematest laululastest, kes varasematel lauluvõistlustel üles astunud, pidavat asjaosaliste sõnul iga aastaga järjest julgemalt esinema ja vabamalt mikrofoni kasutama. Kahtlemata tuleb saadud esinemiskogemus neile edaspidises elus kasuks.

Tänavuse lauluvõistluse „Laulurõõm“ parimad laululapsed olid 3-4-aastastest Oskar Säärits, Triin Vilde ja Robin Major ning eripreemia sai Kätriin Viiar. 5-6-aastastest  tunnistati tublimateks Anna-Maria Pärn, Helena Ojasaar ja Marian Õim ning eripreemia anti Joonas Pärtelpojale. 6-7-aastastest tüdrukutest sai esimese koha Emma Selgis, teise Kadi-Liis Viiar ning kolmanda Maria Sootla, eripreemia läks Annaliis Tenissonile. 6-7-aastastest poistest tunnistati esikoha vääriliseks Marco Suvi, teisele kohale tuli Roman Andrejev ning kolmanda koha sai Raido Kops.

Et lauluvõistlus hästi korda läheks ja meeldejääv oleks, selles oli osa paljudel lapsevanematel, toetasid ka If Eesti Kindlustus, Põltsamaa Felix ja Pae Pagarid. 

iii

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus