Olümpiavõitja kohtus kõige sportlikuma klassiga

Üleeile oli Põltsamaa Ühisgümnaasiumi IXd klassi õpilastel võimalus kohtuda kunagise kettaheitja Ants Paju ja kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanteriga.

Kohtumispaigaks oli Põltsamaa kultuurikeskuse galerii, sest seal oli viimast päeva väljas Ants Paju rajatud Põltsamaa Sõpruse pargi 35. sünnipäevale pühendatud näitus. Selles pargis on puud istutanud ning teda kui olümpiavõitjat või Suurte Tõllude jõuproovi võitjat tervitava rahva ees seisnud ka Gerd Kanter. Just IXd sai võimaluse olümpiavõitjaga kohtuda, sest see on Põltsamaa kooli kõige sportlikum klass.

Gerd Kanter soovitas kuulajatel olla koolipõlves võimalikult aktiivne ja mitmekülgne, sest siis pole ühe unistuse luhtudes keeruline endale uut väljundit leida.

„Mina unistasin algul näiteks hoopis korvpallurikarjäärist NBAs, aga see unistus varises väga ruttu kokku, sest spordiinternaatkooli korvpalliosakonda mind vastu ei võetud. Algul olin selle üle väga õnnetu, aga nüüd olen kettaheite olümpiavõitja. Korvpallis poleks ma pruukinud Eesti keskmisest tasemest kaugemale küündidagi,” ütles Gerd Kanter.

Algav kergejõustikuhooaeg toob Gerd Kanteri sõnul kaasa IAAFi teemantliiga käivitumise: see vahetab välja senise Kuldliiga. Liiga etapid toimuvad 14 USA, Aasia, Lähis-Ida ja Euroopa linnas. Hooaja tähtsaimad on mõistagi Euroopa meistrivõistlused kergejõustikus, mis toimuvad juuli lõpus ja augusti alguses Hispaanias Barcelonas.

„Ja ega maailmarekordi püstitamise mõttedki maha pole maetud, kuigi meedia sellest praegu vähem räägib,” ütles Gerd Kanter. „Ka Põltsamaa staadioni rekordi, mis küll praegugi minu nimel, võiks tänavu 70 meetri taha nihutada.”

iii

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus