Olümpiasangarite auks rajatakse purskkaev

Priit Saksingu juhitav firma ISCG reageeris Otepää vallavolikogu üleskutsele, mis käsitleb olümpiasangaritele pühendatud purskkaevu ehitamist, ning on valmis hakkama selle rajamistööde eestvedajaks ja korraldajaks.

Pärast Kristina Smiguni ja Andrus Veerpalu kuldmedalite võitmist Torinos tekkis Otepää vallas mõte ehitada olümpiakuulsuste auks purskkaev. ?Nii palju kuldmedaleid pole Eesti olümpiamängudel varem võitnud. Ajaloolise sündmuse jäädvustamiseks kavatseme ehitada olümpiasangarite auks purskkaevu. Plaanis on teha esinduslik purskkaev, mis püsiks sajandeid,? rääkis Otepää vallavanem Jaanus Raidal. Purskkaevu rajamisega seotud probleemidega tegelemiseks moodustatud komisjoni juhib Otepää abivallavanem Kristjan Rõivasepp. Komisjoni kuuluvad arhitekt, ehitusspetsialist ja Euroopa Liidust raha taotlemiseks vajalike projektide kirjutamise spetsialist.

Otepää vallavolikogu avaldas üleskutse, kus tutvustati purskkaevu ehitamise plaane ja teatati ka võimalusest ehitise valmissaamiseks raha annetada. Koostööd purskkaevu rajamiseks pakkus graniidi- ja marmorivaldkonnale spetsialiseerinud firma ISCG. ?Käisin Otepääl ettevõtte tegevust presenteerimas. Vaatasime koos Jaanus Raidali ja Kristjan Rõivasepaga üle purskkaevu võimalikud asukohad. Tänaseks oleme saatnud Otepääle ka purskkaevu erinevad eskiisjoonised,? rääkis firmajuht Priit Saksing.

Ta märkis, et põhjamaa oludes oleks purskkaevu ehitamiseks kõige vastupidavam materjal Karjala graniit, mida kaevandab ISCG koostööpartner Vozrozdenie, kes on olnud juhtivaks ettevõtjaks Peterburi tänavate, kõnniteede, väljakute, parkide ja hoonete sisekujunduse väljaehitamisel. 

?Kui olümpiavõitjate purskkaevu rajamine usaldatakse ISCG-le, siis teeme igavesti püsiva ja unikaalse ehitise. Kingime Otepääle ka 2-3 tonnise graniitrahnu, kuhu oleks võimalik raiuda ehitise toetajate nimed.  Kui on huvi, oleme valmis korraldama ka purskkaevu kaunistavate graniitskulptuuride loomist.  Kogemused linna visiitkaardiks olevate purskkaevude rajamiseks on meil olemas. Esimese sellise tegime Jõhvi kesklinna kindral Aleksander Tõnissoni monumendi lähedusse,?  märkis Priit Saksing. 

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus