Olukord on tõsine

Möödunud päevad on näidanud ärevaid numbreid ning meenutavad juba kevade tulemusi. Jõgeva haigla on võtnud kasutusele ennetavad meetmed ning keelanud haigete külastamise ja pakkide saatmise. Mis on ka õige, sest parem karta kui kahetseda. Sest eriti raskes seisus on need haiglad, mille juures on hooldekodu.


Selleks, et kaitsta ennast ja teisi, tasub taas meenutada kevadel kasutatud tarkusi: kanda maski ja kindaid ning desinfitseerida käsi enne poodi minekut ja sealt tulekut. Rääkimata 2 + 2 reeglist, mis on paljudel kippunud meelest minema. Ei saa järjekorras selga trügides kiiremini kassani ega teenindatud. Küll aga mõistlikku vahet hoides jääb viirus edasi andmata või vastu võtmata.
Jõgevamaa inimesed saavad end täna veel kindlalt tunda. Iseloomustab maakonda ju hajaasustus ja küllaltki mõistlik käitumine. Ent koroonakoldeks kujunenud Tartu on siit vaid 50 kilomeetri kaugusel ning see tähendab, et tähelepanelikkust ja mõistlikkust on vaja rohkem kui iial varem. Kuid taas tuleb aru saada, et sündmuste keerises oleme kõik koos ning sellest väljuda saame ka vaid siis, kui ühiselt pingutame.
Selleks, et vältida uusi vigu, tuleb mõista olukorra tõsidust ja vajadust karmimad meetmed kohe kasutusele võtta. Ent tegutsema peab ühises koostöös. Jõgeva haigla juht Peep Põdder rääkis tänases avaloos, et kriisi saab võita siis, kui me eksime, ent nendest eksimustest õpime. See aga tähendab, et omavahel peab rääkima ja möödalaskmisi tunnistama. Vaid siis saame loota, et kolded jäävad mujal Eestis, ka Jõgevamaal, tekkimata.

blog comments powered by Disqus