Oli tõeliselt hea pidu!

Nii palju, kui laupäeval peetud maakonna laulu- ja tantsupeo esinejate ja publiku arvamusi oleme kuulnud, on kõik Põltsamaal toimunuga väga rahule jäänud.

Kogu päev proovidest saati kulges rahulikus ja rõõmsas töömeeleolus, nii rongkäigu kui kontserdi ülesehitus oli parajalt isamaaline ja maitsekas. Helitehnika toimis ideaalselt, esinejad liikusid lavale ja maha sujuvalt, segaduste ja sekeldusteta. Ka kollektiivide juhtide tänamine peo lõpus, mis pahatihti pikale venima kipub, tehti ära operatiivselt ja leidlikult. Kõige selle taga oli kahtlemata korraldustoimkonna eelnevalt põhjalikult läbi mõeldud suur töö.

Viimastel aastatel on meil sageli teemaks maakonnapidude korraldamise paik, samas teeb põltsamaalastele muret, et nende lauluväljak on veidi unustusse jäänud ja leiab harva rakendust. Ei näe põhjust, miks ei võiks vähemalt kõik Jõgevamaa isetegijate suvised ühispeod edaspidi  just sellel platsil toimuda!? Tõsi, tantsijatel on kitsavõitu, kuid seda ala oleks ju võimalik laiendada. Teisteski maakondades on enamasti üks traditsiooniline laulu- ja tantsupeopaik, mida aeg-ajalt korrastatakse-uuendatakse, miks peaksime meie oma peoga külakorda ringi rändama?

blog comments powered by Disqus