Oli superturniir

Turniir tõi kokku rekordarvu osavõtjaid: 22 põhiturniirile ja 30 noort.

Esmakordselt osales võistlustel kahekordne maailmameister kirikabes Ardu Treinbuk Narvast. Meister kogus 13 punkti 18 võimalikust, mis tagas talle esikoha.

Järgnes kaks valla oma meistrit: Edo Jaanuska Palamuselt ja Kaarel Ots Jõgevalt võrdselt 12 punktiga (koefitsient 93:87). Neljandaks-viiendaks jäid võrdselt 11 punktiga Jaan Peets Laiuselt ja Paul Evard Põltsamaalt, kes alistas ainukesena meistri ? viimases voorus ja efektselt.

Plusspoolele jäid veel Kalle Lokk, Kaido Raidla (Tartu), Urmas Visk, Raimond Tamla, Jüri Lätt (Tartu), alatine kohtunik Sulev Luht ning Rein Orav.

Naiste esikolmikusse kuulusid Aili Visnapuu, Riina Jaanuska (Tartu) ja Taimi Pihelpuu, punkte vastavalt 7, 7 ja 4. Nad on osalenud 8 turniiril kümnest. Meestest on kõigil kümnel turniiril osalenud Urmas Visk, kes on olnud kahel korral parim. Ühel korral on turniiri võitnud Raimond Tamla, Edo Jaanuska ja Rein Orav.

Tüdrukute nooremas grupis (I-IV klass) olid kolm paremat Laura Laas, Getriin Strigin ja Karin Makkar. Samas vanusegrupis olid poistest paremad Magnus Mikko, Karl Seppa ja Karl Puusta.

V-XII klassi võistlejate hulgas olid tüdrukutest kolm paremat Astra Puusepp, Liina Seppa ja Airi Allan, poistest Mattias Viljamaa, Taavi Soodla ja Olavi Reinsalu. Noorte peakohtunik oli Vaike Soodla, Palamuse noorte õpetaja ja treener. Organisatoorse töö põhiraskust kandis valla spordinõunik Ellen Kliiman. Sponsorluse eest täname vallavalitsust, kelle poolt olid auhinnad ja tasuta toit. Võistluspaiga eest täname Palamuse gümnaasiumi. Suur tänu kõigile, kes aitasid! Peeti arvestust ka 3-liikmeliste võistkondade kaupa. Parim oli Jõgeva vald 33 punktiga (Ots, Peets ja Luht). Järgnesid Jõgeva linn 30 punktiga (Lokk, Visk, Orav) ning Palamuse ja Tartu vald võrdselt 29 punktiga.

Järgnevalt läheb kabelahinguks 17. detsembril algusega kell 10 Kaitseliidu saalis, kui selgitame välja meistrid välkkabes.

SULEV LUHT

blog comments powered by Disqus