Oli meeldiv kohtumine Oravaisi valla inimestega

16. aprillil oli Torma valla elanikel meeldiv võimalus Torma rahvamajas kohtuda meie Soome sõprusvalla Oravaisi inimestega.

Avatseremoonial esines Torma valla noorte puhkpilliorkester. Avasõnad ütles vallavanem Riina Kull, siis tervitas rahvast Riigikogu liige Mati Kepp. Seejärel sai sõna Oravaisi vallavanem Kjell Heir.

Pärast sõnavõtte toimus loeng ?Kultuur kui kohaliku omavalitsuse liikumapanev jõud?. Ettekandega esines Maie Puusepp maavalitsusest.

Pärast kohvipausi õppisime Mare Talve ja Merle Nisu juhendamisel ühislaule. Eriti meeldisid külalistele ?Saaremaa valss?, ?Urjala jaaniöö? ja ?Õllepruulija?.

Seejärel andis kontserdi segakoor Mare Talve juhendamisel. Siis korraldati külalistele ekskursioon.

Õhtul esines rahvamajas naisrahvatantsurühm.

Pühapäeval käidi Torma vallamajas, Torma Põhikoolis ja mujal. Külaliikumisest ja seltside tegevusest rääkis Pille Tutt. Pärast lõunat sõitsid Oravaisi inimesed tutvuma Torma kirikuga. Jumalateenistuse pidasid õpetajad Jaan Nuga ja Berndt Berg. Seejärel sõitsid külalised Sadala kanti.

Kui rahvamajja jõudsin, olid lauad kaetud isuäratavate toitudega. Ei läinudki kaua aega, kui buss peatus ja külalised saali tulid.

Pärast esines Sadala rahvamaja rahvatantsurühm Valve Raide juhendamisel.

Tantsuks mängis Vaiatu rahvamaja ansambel. Juba avaloo ajal täitus põrand tantsijatega. Kui mängiti jenkat ja perekonnavalssi, jäi ruumi juba napiks.

Külaliste hulgas oli palju kergejalgseid tantsijaid. Tundsin suurt puudust, et ei oska rootsi ega soome keelt ? ei saanud nendega suhelda.

Tantsu vaheajal andsid Riina Kull ja Pille Tutt Oravaisi vallavanemale Kjell Heirile meeneid ja laastukorviga maiustusi.

Kohtusin kahel päeval Oravaisi valla inimestega ja mulle jäi nendest meeldiv mälestus. Kahju, et kohtumistele oli tulnud vähe Torma valla inimesi. Ei oska arvata, mis põhjusel kodust välja ei tuldud.

ALEKSANDER KÕRGESAAR, Vaiatu küla

blog comments powered by Disqus