Oli kulu, hoonete ja metsa põlemise nädal

Jõgevamaa päästeteenistusele jäi esmaspäev läinud nädala ainukeseks kulukustutamisest priiks päevaks, kuid paar tulekahju oli siiski. Pärastlõunal teatas Lõuna-Eesti häirekeskus Mustvee ja Jõgeva komandodele tulekahjust Vaiatus. Kahekorruselise elamu korteris põlesid kaltsud, pritsimehed viskasid need suitsu täis korterist välja. Oma toas lõkke süüdanud noormehe toimetas kiirabi haiglasse. Hilisõhtul oli Põltsamaal Pajusi mnt lausleekides 12 ruutmeetri suurune aiamajake.

Teisipäevasest seitsmest kulupõlemisest olid ulatuslikumad Pala vallas Haavakivi ja Lümati külades, kus kulu põles kümnel hektaril. Puurmani vallas Neanurmes süttisid kulupõletamisest talu kolm hoonet ja hektar metsa. Kustutama sõitsid Põltsamaa ja Puurmani tuletõrjujad. 60-ruutmeetrine küün küll hävis, kuid sellest kõigest meetri kaugusel olnud laudal vaid katus ja vahelagi ning puukuuril natuke katust. Hoonete, kulu ja metsa kustutamiseks kulus 38 tonni vett, palju aega ja vaeva. Otse samalt tulekahjult sõitsid Põltsamaa kaks autot uuele, Tallinna-Tartu maantee ääres möllavale laiaulatuslikule kulupõlengule.

Tuletõrjujad-päästjad materdasid ja kustutasid veega mitmel hektaril põlevat kulu Prossa järve ääres, Piibumäe, Tagumaa ja Voldi külas ning mujalgi. Päästeteenistuse andmetel on sellel kevadel Jõgevamaal olnud üle kaheksakümne kulupõlemise.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus