Oleg Gross maandus eile keskpäeval kopteriga Mustvees

Eile väisas Mustveed kaubandusettevõtte OG Elektra omanik Oleg Gross. Suurettevõtja saabus linna veidi pärast keskpäeva, maandudes koos kaastöötajatega oma üheksakohalisel kopteril otse Mustveesse rajatava Grossi toidukaupluse kõrvale.


„Tulime oma valdkondade juhtidega tutvuma kaupluse ehitamise hetkeolukorraga,” sõnas kopterist väljunud Oleg Gross. Tema kinnitusel kulgevad tööd Mustvee kaupluse rajamisel plaanipäraselt. „Praegu käivad ehitusel juba ka sisetööd ning kauplus peaks uksed avama 5. detsembril. Hetkel ei näe põhjust, et see nii ei lähe.”

Endise politseimaja asukohale

Esimest korda maandus Gross kopteril Mustvees möödunud aasta 6. veebruaril. „Ostsime siin oksjoni korras ära endise politseimaja. Esialgu lootsime küll, et saame suhteliselt hiljuti ehitatud hoonet, kuhu riik palju raha sisse mattis, kasutada, kuid kahjuks ei õnnestunud. Maja kõrgus ja konstruktsioonid lihtsalt ei sobinud meie kauplusehoonele,” sõnas Gross.

Seepärast politseimaja lammutati ja suvel alustati nullist uue hoone ehitamist. Grossi kinnitusel on Mustvee atraktiivne koht. „See on Peipsiääre tõmbekeskus ja me olime siinkandis seni esindamata. Jõgevamaal on meil vaid üks väike kauplus Jõgeva linnas. Usun, et Mustvee on kaupluse jaoks hea koht. Kohalik vallavalitsus on suhtunud meie ettevõtmisse samuti heasoovlikult.”

1992. aastal kahe poega alustanud ja praegu Grossi Toidukaupade ketis 63 kauplust omava OG Elektra omaniku Oleg Grossi kinnitusel liiguvad nad poeketi arendamisel loogilist rada mööda. Nii ei oska ta praegu öelda, kui palju kauplusi tema firma ketis üldse olla võiks.

„Liigume koht-kohalt edasi. Näiteks Narvas on meil seni neli kauplust, varsti avame seal viienda,” selgitas firmaomanik.

Viisteist uut töökohta

Mustvee uues kaupluses on kasulikku pinda ligi 1000 ruutmeetrit. Seal leiab loodetavasti koha ka apteek. Kassaaparaate hakkab tööle kolm ning töökoha saab avatavas poes viisteist inimest.

„Tunnistan, et töötajate leidmine ei ole lihtne. Nagu igal pool, on kaubanduseski inimestest puudus. Seda enam, et vajame hea suhtlemisoskusega töötajaid,” rääkis Gross.

Kaupade sortimendis jääb ta ka Mustvees kindlaks oma firma lihatoodetele. „Need on hästi vastu võetud ja heas hinnaklassis. Usun, et Mustveeski müüme lihatooteid edukalt.”

Konkurentsi Mustvees tegutseva Coop kauplusega Gross ei karda. „Konkurents on ju hea. Hinnad langevad ja tarbijad kokkuvõttes sellest ainult võidavad. Usun küll, et toidukorv muutub Mustvees lähitulevikus odavamaks,” märkis ettevõtja.

Pärast pooletunnist visiiti tõusis Gross oma saatjaskonnaga taas õhku ning kurss võeti Narvale.

Jõgevamaal jätkab aga OG Elektra oma kauplusteketi arendamist järgmisel aastal Põltsamaal, kus kauplus rajatakse endise turuhoone kohale. Ning 2020. aastal peaks firma oma töödega jõudma Jõgeva linna, kus Grossile kuulub endine politseimaja.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus