Ole talveks valmis! Millised on funktsionaalsed ja ilmastikukindlad üleriided?

 

© Yan Krukau canva.com


SISUTURUNDUS

Iga ilmaga on võimalik mõnusalt õues aega veeta. Selleks, et sina saaksid talvemõnusid nautida nii kargete külmakraadidega kui ka vihmase ilmaga, oleme pannud kokku soovitused, kuidas varuda oma talve garderoobi vajalikud üleriided, mis sind muutliku ilmastiku eest kaitsevad. 

Mugav ja soe talvejope 

Talveriietest üks olulisemaid on jope. Talvejope hoiab meie keha soojas ja kaitseb tuule ja saju eest. Milline jope valida? Talvejopede valik on äärmiselt suur ja need erinevad üksteisest nii disaini, materjali kui ka hinna poolest. Laias laastus saab talvejoped jagada kaheks: sünteetilise ja naturaalse sisuga jopedeks. 

Sünteetilise sisuga talvejope sisaldab sünteetilist päritolu sisu, mille ülesanne on hoida meie keha soojas. Naturaalses sisuga talvejope sisaldab tavaliselt udusulgesid. Viimane jope tüüp on tavaliselt esimesest kallim, kuid ei tähenda seda, et ka parem. Naturaalse isolatsiooniga joped on parimaks valikuks kargeteks, kuivadeks talvepäevadeks, tagades suurepärase soojuse. Küllaga kui õues sajab vihma ja sa pead terve päeva väljas veetma, siis tasuks eelistada sünteetilise sisuga jopet, sest niiskes keskkonnas väheneb udusulgede soojahoidvus. Kõige ideaalsemaks valikuks on osta endale kaks jopet, üks ilmadeks, mis on niiskemad ja millega saad kasvõi terve päeva väljas veeta. Ja teine kargeteks talvepäevadeks. 

Disainist lähtuvalt saab jopesid jagada väga paljudesse erinevatesse liikidesse. Valikut tehes saab lähtuda nii hooaja trendidest kui ka sinu elustiilist ja maitse eelistustest. Paljud naised, kes otsivad midagi vahepealset jopele ja mantlile, on enda jaoks valinud talveparka. Parka on piisavalt pikk, et hoida ka jalad soojas, aga samas ka lühike, et sellega oleks võimalik ka matkarajal jalutada, tundmata ebamugavust. Olenemata sinu eelistustest, leiad suures valikus naiste jopesid nii Kaup24 kui ka Hansaposti e-poodidest. Mine heida pilk peale!

Paksud püksid ja soe pesu

Aktiivsema eluviisiga inimeste garderoobis võiks olla ka paksud püksid ja soe pesu. Paksud talvepüksid kuluvad ära pikkadeks päevadeks õues või ka äärmuslikult madalate temperatuuride korral lühikeseks kõnnakuks tööle. Neid on hea tõmmata retuusid või teksade peale ja siseruumi jõudes eemaldada. 

Soe pesu võib ära kuluda nendel juhtudel, kui võtad ette talvematka või lähed suusatama. Naturaalsetest kiududest valmistatud soe pesu aitab hoida keha soojas, ilma liigselt higistamata. Seetõttu on kõige paremaks valikuks meriinovillast pehme soe pesu. Väldi esimeseks kihiks puuvillaseid tooteid, sest need kuivavad kaua ja tekitavad keha ümber jaheda tunde, kui oled hakanud higistama. 

Talvegarderoobi koostades, mõtle oma elustiilile ja lähtuvalt sellest vali sobivad üleriided. Sportimiseks ja igapäevaseks kandmiseks on vaja erinevat varustust, et tagada mugavus sinu lemmiktegevuste ajal. Väljapeetud ja stiilse välimuse saavutamiseks võid kaaluda ka ajatu villase mantli ostmist ning jätta jope vabadeks päevadeks koos perega.

blog comments powered by Disqus