Oktoobris hakatakse Jõgeval jalakäijate raudteeülekäiku renoveerima

Möödunud nädalal toimunud kohtumisel arutasid Jõgeva linnapea Viktor Svjatõsev ja Eesti Raudtee infrastruktuuride direktor Arvo Smiltin? Jõgevale jalakäijate ülekäigukoha ehitamise edasist käekäiku. “Vestluses selgus, et praegu tegeldakse ühetasandilise ülekäigukoha projekteerimisega ning ehitusööd algavad oktoobris. Ülekäigukoha rajamist rahastab Eesti Raudtee, ” ütles Svjatõ?ev. Tema  sõnul tagab ülekäigu valmimine ennekõike selle, et seisvad rongid ei takistaks jalakäijatel raudtee ületamist.

“Ülekäik ehitatakse samale kohale, kus inimesed praegugi raudteed ületavad. Mitmed on küsinud, kas ülekäik piiratakse automaatsete tõkkepuudega. Selliseid turvaseadmeid Eesti Raudtee kasutuses siiski pole, küll aga kavandatakse ülekäigu ette suunatav piiretega koridor, mis ei takista raudtee ületamist lapsevankri, jalgratta või käruga, kuid tagab samas ohutuse ja aitab jalakäijal enne raudtee ületamist hoogu maha võtta,” märkis Jõgeva linnapea.

“Ise olen siiski kaldteed, lifti ja treppi sisaldava viadukti  pooldaja. See tagaks parema turvalisuse ka juhul, kui rongide kiirus on 120 kilomeetrini tunnis. Enamik avalikul küsitlusel osalenud inimesi pidas aga otstarbekaks ühetasandilise ülekäigu ehitamist ning Eesti Raudtee ja kohalik omavalitsus võtsid seda arvesse,” märkis Viktor Svjatõ?ev.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus