Oktoobri alguses tähistame rahvusvahelist eakate päeva

Mul on siiralt hea meel, et meie eakad on igapäevases elus väga ettevõtlikud ja aktiivsed. Pensionile jäämine ei tähenda Eestis enam seda, et jäädakse üksi koju nelja seina vahele kurtma ja nukrutsema. Vastupidi, üha sagedamini leitakse tee päevakeskustesse, kohtuma vanade ja uute sõpradega, tegelema mitmesuguste harrastustega, oma silmaringi laiendama.

Iga päev toob meile uudiseid maailma majanduse kohta, mis praegu läbib üsna raskeid aegu. Sellest puhangust ei jää puutumata ka meie siin Maarjamaal.

Eelarvevaidlustes, mis sel aastal olid eriti rasked ning mida ka teie kindlasti olete jälginud, on räägitud palju mitmetest kärbetest. Mul on hea meel kinnitada, et vaatamata sellele, et sotsiaalministeerium on pidanud tegema palju valusaid otsuseid, tõusevad pensionid nii, nagu seaduses ette nähtud.

Olen kindlalt seisnud selle eest, et pensionikasv jätkuks kokkulepitud kursil. Täna on veel väga raske täpselt ütelda, kui suur pensionitõus täpselt ees ootab. Ent usun, et nõustute minuga: olulisim on siiski kindlustunne, et pension kasvab.

Soovin teile kaunist ja rõõmuküllast eakate päeva ning palju tervist ja jõudu igasse päeva!

MARET MARIPUU, sotsiaalminister

blog comments powered by Disqus