Ojuland: paljud Tartus töötavad inimesed võiksid elada Jõgeval

Kohtumisel Jõgeva linnavalitsuse töötajatega kommenteeris Kristiina Ojuland 2008. aasta riigieelarvet omavalitsuste vaatevinklist. “Eesti riigieelarve maht on iga aastaga kasvanud ja järgmiseks aastaks tuleb positiivne ja suurim eelarve. Kohalike omavalitsuste areng sõltub aga suuresti sellestki, kuipalju riigis jõukust toota suudetakse. Vaatama sellele, et meie majandus on kiiresti kasvanud, pole erinevate piirkondade areng siiski ühesugune, nende võimalused on erinevad. Jõgeva jaoks on oluline, et mida rohkem inimesi siin elab, seda enam laekub linna eelarvesse tulumaksu. Jõgeva on kahtlemata looduslikult kaunis ja turvalisust ja rahulikku elustiili soosiv koht, siia võiks näiteks kutsuda elama kaugemal töötavaid inimesi,? märkis Ojuland.

Riigikogu esimene aseesimees ütles, et Jõgeva linnaraamatukogu renoveerimistööde projekti koostamiseks on eraldatud 500 000 krooni. “Nii täiendab Jõgeva taas lähiajal ühe kauni ehitisega,” ütles ta.

Ojuland kiitis ka Jõgeva linnavalitsuse kogemusi koostöö arendamisel omavalitsustega välisriikides. “Omavalitsuste tasandil rahvusvaheliste suhete arendamisel on Eesti riigil põhjust olla eeskujuks ka mitmetele teistele demokraatia ja turumajanduse teele asunud riikidele, näiteks Gruusiale,” lisas ta.

Kristiina Ojuland külastas ka Jõgeva kultuurikeskuses asuvat Päkapikumaad ja Jõuluvana kodu, Betti Alveri Muuseumi ja Jõgeva linnaraamatukogu.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus