Oja võttis ka koduse meistritiitli, Kask pidi leppima teise kohaga

Möödunud laupäeval sõideti Misso rallikrossirajal selle hooaja viimane Olerex Eesti meistrivõistluste etapp, kus Sten Oja ei jätnud konkurentidele võimalustki ning napsas järjekordse Eesti meistritiitli, Arvo Kask pidi division 1A klassis kõigist pingutustest hoolimata leppima teise kohaga.

 

Enne selle hooaja Eesti meistrivõistluste viimast etappi oli üsna mitmes masinaklassis seis lahtine. Division 1 klassis püüdis meistritiitlit Põltsamaa noormees Sten Oja. Terve hooaja vältel oli ta  näidanud koduses meistrisarjas head hoogu. Siiski rääkis tema kahjuks fakt, et kahel esimesel etapil ei saanud ta kaasa sõita, sest meeskonnal ei õnnestunud  võistlusautot õigeks ajaks piisavalt heasse sõidukorda saada.

Misso etapile oli division 1 klassis kutsutud kaarte segama ka lätlane Ugis Traubergs. Citroen C4-l roolinud lätlane näitas sõitudes üsna head hoogu, kuid sellegipoolest ei õnnestunud tal Sten Ojat edestada, finaalis läks Oja oma teed ning võttis teist korda järjest Eesti meistri tiitli, kuid sel korral kõige võimsamas masinaklassis. 

Ligur näitas tagatulesid

Palju oli  Misso rajal esikoha nimel maadlemist ka division 1A klassis, kus enne viimast etappi oli liidrikohal Janno Ligur. Teisel positsioonil oli Põltsamaa noormees Arvo Kask ning kolmandal Antsla noormees Andre Kurg. Kõigil kolmel oli võimalik hea õnne korral meistriks tulla. Siiski ei jätnud Ligur selleks konkurentidele mingit võimalust. Nagu tavaliselt, näitas Ligur konkurentidele finaalsõidus tagatulesid ning jättis Kase ja Kure oma selja taha pusima.

Sel korral tuli Andre Kurel tunnistada Arvo Kase paremust ning Kask sai endale järjekordselt Eesti rallikrossi meistrivõistlustelt teise koha. Möödunud aastal pidi Kask ERC 2000 klassis tunnistama Sten Oja paremust. Põltsamaa rallikrossiklubi Yellow Racing sõitja Arvo Kask lootis juba sel aastal raputada endalt nime “igavene teine”, kuid siiski peab Põltsamaa noormees ootama uut hooaega, et meistritiitlit püüda. 

Kõige noorem sõitja jõudis ka meistritiitlini

ERK 2000 klassis oli sel aastal head hoogu näidanud lätlane Reinis Nitišs kindlustanud  endale tiitli juba enne viimast etappi. Mees ei pidanudki vajalikuks rajale minna ning tänu sellele sai Missos sel hooajal poodiumi kõrgeimale astmele tõusta Lustiverest pärit Alvar Kuusik. Hooaja kokkuvõttes tuli meistriks Nitišs, kelle järel saavutas teise koha Silver Havamaa ning kolmanda koha sai Alvar Kuusik.

Ka juunioride klassis tuli meistritiitel Põltsamaa rallikrossiklubile Yellow Racing. Tänavuse rallikrossisarja  noorim osaleja Sander Miljand kindlustas Misso rajal endale seegi kord meistritiitli. Misso etapi võitnud Andre Teder saavutas sel hooajal kolmanda koha. Kolmas koht ERK juunior-klassis kuulus Marten Teppanile.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus