Ohvitserid kalastasid Peipsil ja tutvusid Vooremaaga

Neljapäeval osalesid Peipsi järvel toimunud meelelahutuslikul kalapüügivõistlusel 26 riigi kõrgemad ohvitserid, kes osalevad Võrumaal toimuvatel 42. Sõjaväelaste Maailmameistrivõistlustel orienteerumises. 

iii

Neljapäeva hommikul väljus Mustvee sadamast laev, millelt rahvusvaheline seltskond kala püüdis. Kaitsejõudude kehakultuuri- ja spordigrupi ülema major Heino Märksi sõnul polnud siiski tegemist klassikaliste kalapüügivõistlustega. “Me ei hakanud kalu mõõtma ega kaaluma, meie peamine eesmärk oli tutvustada külalistele Peipsit, mis on Euroopa suuruselt neljas järv. Näiteks Araabia Ühendemiraatide ja Iraani sõjaväelased polnud korraga nii palju magevett näinud,” rääkis ta.

Välismaa ohvitseride vastuvõtjaks Jõgevamaal ja kalapüügivõistluste läbiviijaks oli Peipsi Kalurite Ühingu esimees Priit Saksing. Tema ja kalandusala suurettevõtja Paul Kärberg tutvustasid kalandusalasel õppepäeval  ka siinseid kalapüügitraditsioone ja erinevaid Peipsi kalu, mida ka degusteeriti.

Koosviibimisel Voorel kõnelesid Priit Saksing ja Saare vallavanem Jüri Morozov külalistele Jõgevamaa loodusest, aja- ja kultuuriloost.  Ohvitserid tutvusid ka Voore Külalistemajaga.

Rajatagused sõjaväelased said kingituseks Peipsi Kalurite Ühingu liikme Aita Saksingu kunstipäraselt kujundatud  tunnuskirjad, mis kinnitavad nende osalemist kalandusteemalisel õppepäeval ja kalapüügivõistlusel.

iii

JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus