Ohutuse nimel

Kergliiklusteede rajamine on Eestimaal viimasel kümnendil oluliselt tõstnud jalakäijate ja ratturite liiklusohutust. Muutnud turvalisemaks kogu meie liiklust. Rääkimata sellest, et nende olemasolu on oluliselt suurendanud võimalusi sportimiseks ja liikumisharrastusega tegelemiseks. Need piirkonnad, kus kergliiklusteed rajatud, on sellest ainult võitnud.
Neid kohti, kus karjuv vajadus taoliste teede järele olemas, on aga veel piisavalt palju. Ka meie maakonnas. Rajamise takistuseks on saanud kas puuduv raha või ka tahe.
Mõnel teelõigul on algselt kergliiklustee isegi planeeritud, kuid siis on see kulude kärpimise nimel maha tõmmatud. Ühtlasi on kärbitud seeläbi meie kõigi turvalisust.
Tänasel päeval on uute taoliste lõikude ehitamisel takistuseks saanud inflatsioon ja keeruline majandussituatsioon. Sest kui ühel omavalitsusel või transpordiasutusel on tarvis kusagilt kulusid kokku hoida, siis ei võeta töösse uute kergliiklusteede rajamist, mis iseenesest on kallis investeering.
Seda enam valmistab head meelt uudis Põltsamaa vallast, et juba lähiajal algavad tiheda liiklusega Põltsamaa-Võhma maantee ääres nelja kilomeetri pikkuse kergliiklustee ehitustööd.
Vallajuhid kinnitavad, et hoolimata rasketest aegadest ehitatakse plaanitud Põltsamaa-Esku kergliiklustee valmis. Selle eest on tugevalt seisnud kohalik kogukond, kelle poolt esitati möödunud aastal ligi 300 allkirjaga toetustaotlus tee ehituseks. Ning nüüd tuli ka transpordiamet omavalitsusele selles appi. Loodetavasti saab 2023. aasta suve lõpuks kauaoodatud tee valmis.
Oluline samm ohutuse nimel.

blog comments powered by Disqus