Õhtumuusika flöödi ja marimbaga

Pühapäeval, 27. septembril kell 18 on Põltsamaa kirikus tulemas head muusikat pilgeni täis flöödi- ja marimbaõhtu, sekka teisigi värvikaid löökpille.


Heili ja Heigo Rosin on õde-venda, kes on alustanud oma õpinguid Põltsamaal, kust jätkanud erinevates Euroopa kõrgkoolides. Heili on lõpetanud Zürichi kõrgema muusikakooli ja töötab praegu paljudes Saksa ja Šveitsi orkestrites, tihti koostöös Kristjan Järviga.
Just eriliselt kõrgel tasemel piccoloflöödi mängijana on ta sageli palutud esitama selle väga pirtsaka pilli keerukaid soolosid erinevates Euroopa orkestri- ja ooperiprojektides. Heigo on kõrgema muusikahariduse saanud Flaami kuninglikus muusikaakadeemias ja solistidiplomi Aarhusi kuninglikus muusikaakadeemias. Tema meelispilliks väga paljude löökpillide seas on kuninglik, 5-oktaaviline marimba, mis on mõõtmetelt justkui suur kontsert – tiibklaver ja väga rikkalike tämbritega võluv pill, mida löökpillimängijad hellitavalt löökpillide kuningaks kutsuvad.
Marimba ise on pea kolm meetrit pikk ja nõuab väga head füüsilist valmisolekut, et nõudlikke muusikateoseid esitada. See valmisolek on Heigol igatahes olemas, sest juba üle 10 aasta on Heigo tegelenud karatega. 
Nii mõnelegi on kontserdi pealkiri „Albarossa“ tuttav mõnusa viinamarjasordi nimena, millest suurepärast punast veini tehakse. See vein on olnud inspiratsiooniallikaks ka Belgia nüüdisheliloojale Robert Groslot´le 4-osalist miniatuuride tsüklit luues ja sealjuures veel väga ainulaadsele koosseisule – piccoloflöödile ja marimbale. 
See pealkiri iseloomustab ka kogu ülejäänud esitusele tulevat kava, mis on justkui maitsete bukett, rännak läbi sajandite – alustades Vivaldi kauni piccolokontserdiga, tehes kummarduse Beethovenile ja õnnitledes Alo Põldmäed tema 75. sünnipäeva puhul uhke soolomarimba teose „Atlantise jälgedel“  III osaga „Eruptsioon e vulkaanipurse“. 
Esitusele tuleb veel Nathan Daughtrey, Jacques Ibert´i, Etienne Fountain´i jt kaasaegsete heliloojate loomingut. Kava lõpeb pillerkaaritavat virtuoossust täis E. Houbeni teosega „Vertigo“.

KADRI LEIVATEGIJA,
kontserdi produtsent

blog comments powered by Disqus