Õhtu täis tuld ja muusikat

Tulepeo esimestel tundidel lõbustasid rahvast ansambel PS Troika, Sergei Maasin ning tõsielusarjadest “Lihtne elu” ja “Bollywood” tuntud Triin Tulev ning Katre Sepp. Viimased korraldasid lõbusaid võistlusmänge, mille käigus tuli põhupakki üleval hoida, piima juua jne. Keskööks kogunes rahvas parki püstitatud välilava juurest aga väliküünaldega kaunistatud järveranda, kuhu enne püroshow`d saabus paat kahe jõuluvanaga: Kuremaalt vaid kümne kilomeetri kaugusel asuv Jõgeva on ju nüüd tuntud kui jõuluvana postkontori linn.

Lisaks 250-le rannas ja 200-le järvel triivivale õueküünlale, puudele kinnitatud laternatele ning tee ääres süüdatud pakkudele valmistas õhtu tipphetke ? püroshow ? saabumist ette järvepõhja ankurdatud vana paadi põletamine.

Püroshow toimus seekord Nele-Liis Vaiksoo ja Jassi Zahharovi esitatud Andrew Lloyd Webberi laulu “Öö laps” saatel. Laul tuli, tõsi küll, lindilt, ent tulevärk oli vägev.

Tule- ja püroshow korraldaja Aimar Pihlaku sõnul tõi Arnika Ilutulestikud Kuremaale mitu sellist eriefektidega ilutulestikupommi, mida Eestis veel varem nähtud polegi.

 “Kahju on mul natuke sellest, et jõuluvanade jutt õieti rahvani ei jõudnud,” ütles Aimar Pihlak. “Peakaitse, mida kasutada saime, oli batuutide, õllejahutajate ja helitehnika ühekorraga normaalselt töös hoidmiseks paraku ebapiisava võimsusega.”

Samal põhjusel ei kostnud randa piisava tugevusega ka püroshow taustamuusika.

Tule- ja püroshow korraldas Aimar Pihlak Kuremaa rannas teist aastat järjest. Neile eelnes kahe aasta tagune jaanipäevaüritus.

 “Aastat kolm tagasi Kuremaale elama tulles avastasin, et siinne suurepärane keskkond ? park ja järveäär ? on, kui motokokkutulek Jõgevatreff välja arvata, suurürituste jaoks peaaegu kasutamata,” ütles Aimar Pihlak. “Sestap olen püüdnud seda puudujääki oma intsiatiivil korvata.”

 Pihlak tunnistas, et kommertsliku maiguga ürituse asemel tahaks ta meelsasti midagi hinge minevamat teha: panna näiteks tule- ja püroshow ajaks sümfooniaorkestri ujuvlavale mängima.

  “Aga kui sellist projekti keegi ei toeta, siis jääb see teostamata, sest pääsmed ei tuleks rahvale taskukohased,” ütles Aimar Pihlak. “Kui mõni omavalitsus peaks sellisest koostööprojektist huvitatud olema, võtku minuga kontakti!”

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus