Ohtlik olukord

Kaupluse Grossi Toidukaubad avamise eel lubasid ärimehed suurendada ka parkimisvõimalusi. Haljasala senise kauplusehoone kõrval kaeti asfaldiga, likvideeriti ka suur jupp kõnniteed. Sellega asi piirduski. Nii on aga loodud liiklusohtlik olukord. Maha on märkimata sõiduteed ja kõnniteed eraldav joon, puudub ka parkimiskohtade märgistus. Tähe tänava selles osa on küllaltki elav jalakäijate liikumine. Siitkaudu käivad kooli Tähe ja Rohu tänava lapsed, kõige otsem tee on selle kandi elanikel siit ka haiglasse. Kaupluse nurga tagant võib nii ühelt kui teiselt poolt ilmuda auto, edasi-tagasi sagivad poeskäijate sõidukid. Mingit kiirust piiravat liiklusmärki siin samuti pole. Kui jalakäija tahab terve nahaga üle tänava pääseda, peavad tal olema silmad ees ja taga.

Kui avati Kajaka pood, oli kohe olemas ka korralikult märgistatud parkimisplats. Grossi Toidukaubad on lahti juba teist nädalat, kuid liiklus kaupluse ümber on korraldamata.

Ei tea, kas see on ärimeeste, linnavalitsuse või politsei tegemata töö, kuid ära tuleb see teha. Ja mida varem, seda parem.

Herbert Sööde

blog comments powered by Disqus