Nüüd on aeg võimalust kasutada

Esmaspäevast avaneb vaktsineerimise võimalus kõigile soovijatele. See tähendab, et juba eilsest on digilugu.ee keskkond nõnda umbes, et oma järjekorda tuli oodata ligi kolmveerand tundi. Mis näitab, et soovijaid järelikult jätkub. Tuleb vaid kannatlikkust soovida.


Nüüd, mil valitsus tasahilju piiranguid leevendama hakkab, on vaktsineerimine eriti oluline. Tähendab ju see vabamat elu, välikohvikuid, ühistreeninguid ja kuu lõpus lausa spaasid. Ei ole oluline, et õues olevad ilmad enam siseruumides viibimisi ei soosi, võib vähemalt rõõmustada nii paljugi, et sise- ja spaaturism saab kuude pikkusest unest välja. Eeldusel, et eestlased endast kõik annavad ja taaskord mööda kodumaad rändama hakkavad.
Jõgevamaa inimesed on sedavõrd usinad vaktsiini soovijad, et järgmise nädala ajad kipuvad juba täis minema. Ent kui sõrmedel patsiendiportaalis lasta käbedalt käia, võib ehk juuni alguseks juba midagi leida.
Eilse õhtuse seisuga oli Jõgeva vallas vähemalt ühe süsti saanud ligi 5300 inimest ning kuuri lõpetanuid 2300. Põltsamaa vallas on seis sama hea: ühe doosi on saanud üle 3700 inimese ning kaks doosi 1600. Kõige nõrgem seis on paraku Mustvee vallas, kus ühe süsti on saanud 1700 inimest ja kaks doosi 757. See tähendab, et nii terviseametil aga ka vallal on mõttekoht, kuidas inimesi vaktsineerima saada.
Peaasi, et ei tekiks olukorda, kus soovijaid on sedavõrd palju, et vaktsiini kogused kahanevad maakonnas nii väikeseks, et enam süstida võimalik polegi. Jääb loota, et tootjate lubadused peavad ning suuremad kogused on meie poole juba teel.

blog comments powered by Disqus