Nüüd on aeg valida

Eilsest käivitus suur valimistenädal, sest Torma piirkonna külade elanikud saavad viimaks oma tuleviku suhtes lõpliku valiku teha. Kuni pühapäevani saab öelda, kas Jõgeva piirkonnast ankur hiivata või mitte. Alates esimestest ära tahtjatest on emotsioone ja arusaamu olnud palju. Mida aeg edasi, seda suuremaks läksid kired ja teravamaks arvamused, oli süüdistusi, oli solvumisi. Võis arvata, et ei mõistetud ega proovitudki mõista. Arvati, et vallast oleks pidanud muresid varem lahendama.


Kired on lahtunud, lubatud uuringud tehtud ja nüüd on viimane aeg minna valimiskasti juurde ja öelda lõplik sõna. Seda võimalust tuleb kasutada, sest pärast kaklust enam rusikaga vehkida ei saa. Olgugi et Jõgeva volikogu ütleb oma viimase sõna oktoobri lõpus, arvestatakse iga valimiskasti kasutajat või hiireklõpsu tegijat. Ja selleks, et häält kuulda, tuleb seda avaldada.

Ent mõelge veel hoolikalt. Ja tehke otsus parimat äranägemist silmas pidades. Las kired ja emotsioonid jääda selles valikus eemale.

Nii mõnedki tormalased olid oma otsustes juba varakult kindlad ning ei kartnud seda ka väljendada. Ent nagu ikka, lähevad mõtted tihtipeale lahku. Vähemalt on kindel, et inimesed plaanivad valima minekut, mitte ei lase oma tuleviku üle teistel otsustada. Nii muutub ka Jõgeva volikogu töö poole kergemaks, kui nähakse kindlat tahet.

Suur valimistenädal on hoo sisse saanud ja loodame, et jõuame väärikalt finišisse, kust saame rahulikult edasi minna.

blog comments powered by Disqus