Nurgal tunnustati piirkonna elu edendajaid

Möödunud laupäeval kutsusid Jõgeva vallas Kassinurme külas tegutseva Nurga koduloomuuseumi perenaine ja peremees Helma ja Hillar Kaeval sinna kokku tegusamad kohaliku majandus- ja sotsiaalelu edendajad ning tunnustasid neid muuseumi aukirjade ning meenetega.


Noorema põlvkonna inimestest said muuseumi pidajatelt, emalt ja pojalt Helma ja Hillar Kaevalilt aukirja abikaasad Kristi ja Ormi Klein. “Maakodu otsides kolisime aastal 2013 Kassinurme. Meie talu piirides asuvas mõisaaegses veskikohas korraldasime Teeme ära talgupäeval talgud, kus koos abilistega mahajäetud taarat ja muudki prahti koristasime,” ütles Kristi Klein.

“Tublid talupidajad Vaige ja Harri Kuusik kasvatavad praegu lihaveiseid. Varem on nad aga ümberkaudseid külasid ka piimaga varustanud. Asjalik põllumees Lembit Tobre on korralikult maad harinud ja nüüdisaegsed põllutöömasinad muretsenud. Tema kaasat Mairet teatakse hooliva sotsiaaltöötajana ja usina käsitöömeistrina. Tõsist suhtumist maatöösse on näha ka Liia ja Enn Stammi kodus. Perenaine Liia on samuti sotsiaaltöötaja ning ka tuleval aastal viieteistkümne aastaseks saava Kassinurme naisseltsi asutajaliige. Päästja Guido Kokk on palju vaeva näinud Kanamäele ilusat kodu rajades.  Tema kaasa Viivi on tubli meditsiiniõde,” kiitis Helma Kaeval tunnustuse saajaid.

Muuseumitoas toimunud tunnustamisel oli külaliseks Perevara taimekasvatuse osakonna juhataja Kalle Kivirüüt, kes rääkis oma tööst agronoomina Eestimaa mitmetes paikades ning samuti Venemaal Pihkva oblastis. “Perevara on Jõgevamaal üks territooriumilt suuremaid põllumajandusettevõtteid, mille põllud ulatuvad Jõgeva ümbrusest Pataste ja Maarja-Magdaleenani välja. Tegeleme taimekasvatusega ja praegu püsime konkurentsis,” lausus ta.

Kivirüüt märkis, et järjepidevuse huvides väärivad mäletamist kunagised majandijuhid, tänu kellele püsis ja arenes edukas põllumajandustootmine ka sotsialismiajal.

Ühena nendest pidas Kivirüüt silmas ka Järvamaal asunud 9. mai kolhoosi ja hilisema Väätsa Agro tegevjuhti Endel Liebergi. Temast hiljuti ilmunud elulooraamat on olemas ka Nurga koduloomuuseumis.

“Esmalt tekkiski meil mõte korralda kohtumine huvitava elu- ja töökäiguga agronoomi Kalle Kivirüüdiga. Siis aga otsustasime sel sündmusel tunnustada ka edumeelseid ja töökaid inimesi  Kassinurmest ning selle lähiümbrusest,” ütles koduloolane Helma Kaeval.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus