Nublust Nabiks seeriavõistlused selleks aastaks lõppenud

Möödunud laupäeval peeti Põltsamaal noorte traditsiooniliste maadlusvõistluste “Nublust Nabiks” viimane etapp ehk finaal.

Sellise nimega võistlused said alguse kuus aastat tagasi, kui Heiki Nabi Hiinas peetud maadlusvõistlustel maailmameistriks tuli. Arved Külanurme kinnitusel on nimi patenteeritud ja keegi teine seda kasutada ei tohi. Osalevad kuni 15-aastased noored maadlejad. 

Eelproov Eesti meistrivõistlustele

Juba eeloleval nädalavahetusel peetakse Põltsamaa Felixhallis Eesti meistrivõistlused maadluses samas vanuses noortele, seega  võib möödunud laupäeval Põltsamaal teoks saanud võistlust selle eelprooviks pidada. “Nublust Nabiks” seeriavõistluste finaalvõistlused ning järgnevad Eesti meistrivõistlused noortele samas vanuseklassis said  Põltsamaalt alguse ja on seal kõik siiani ka toimunud. Ka juhend on koostatud Põltsamaal. Seeriavõistlused on läbi viidud seitsmes etapis ning kõigi etappide peale kokku on neil osalenud üle 300 maadleja. Nüüd on Arved Külanurme sõnul aeg keskenduda nende võistluste korraldamisel kvaliteedile. Selle eesmärgi saavutamiseks kutsutakse järgmisel aastal “Nublust Nabiks” seeriavõistlustele ka teiste riikide noormaadlejaid.  

Kaimo Aljas pole tänavu kordagi kaotanud

Põltsamaal peetud võistlustel olid esindatud 13 poiste kehakaalu võistlejat ning kolm tüdrukute kehakaalu võistlejat. Möödunud laupäeval Põltsamaa Felixhallis teoks saanud seeriavõistlustel osales 117 võistlejat Eesti kõigist maadluskeskustest. Esindatud olid kõik vabamaadluse klubid, lisaks mõned kreeka-rooma maadlusega tegelevad klubid.

Põltsamaal kui võistlusi korraldanud maadlusklubil oli matile saata 25 noormaadlejat, nende seas üks võistleja Jõgevalt.

Samas said Põltsamaa maadlejad nendelt võistlustelt ainult ühe esikoha, mille võitles välja Kaimo Aljas. Arved Külanumre sõnul on Kaimo Aljas sellel hooajal heas hoos ega ole käesoleval aastal kaotanud Eestis ühelegi vastasele.

Paralleelselt “Nublust Nabiks” tulemustega peeti eraldi ka Jõgevamaa noorte lahtiste meistrivõistluste arvestust. Kõigi nende Jõgevamaa maadlusklubide maadlejaid, kes jõudsid esimese kolme parema hulka, autasustati ka Jõgevamaa meistrimedalitega.

Seeriavõistluste kõigi seitsme etapi üldarvestuses saavutasid neli Põltsamaa maadlejat esikoha. Nende seas olid Liina Tähnas, Kaimo Aljas, Marek Kütt ja Termet Ploovits. “Nublust Nabiks” seeriavõistlusi maadluses toetavad tugevad sponsorid ja seetõttu teenisid seeriavõistluse võitjad ka korralikud rahasummad.

Kohtunikebrigaad oli seekord moodustatud põltsamaalastest. Arved Külanurme sõnul on Põltsamaal seetõttugi hea maadlusvõistlusi korraldada, et kohtunikke pole vaja mujalt otsida. Kohtunikest soovis Arved Külanurm esile tõsta Aavo Olgot, Ardi Andruset, Ander Vaherit, Kevin Kinki ja Velja Andruset.

Noortele maadlejatele olid mati juures suureks abiks Johanna Kikkas, Ergo Andruse ja Sander Orion. Järgmisel aastal peetav  “Nublust Nabiks” on järjekorras juba seitsmes ning siis osalevad  ka välisriikide maadlejad.

Võistluse “Nublust Nabiks” maakonna paremad

*Põltsamaa maadlejatest pälvis esikoha Kaimo Aljas

*Esimese-teise koha heitlusse jõudnutest pidid teise kohaga leppima Sander Helmerand, Kristjan Roots, Andre Helmerand ja Andra Viks

*Kolmanda koha saavutasid Kristjan Kasvo, Termet Ploovits, Penno Pall, Marek Kütt, Mario Sild, Rein Veedla ja Liina Tähnas.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus