Nublu õpetab esimese klassi lastele tuleohutust

Projekti raames jagatakse lastele õppebro?üürid “Nublu kaitseb ja õpetab?, milles tuletõrjekoer Nublu vahendusel teadvustatakse lastele olulisi tuleohutusalaseid teadmisi. Lapsevanematele antakse üle suitsuandurid, mida õpetatakse ka kasutama.

Projektijuhi, Päästeameti peadirektori nõuniku Anne Martini sõnul kohtub lastega enamasti ka tuletõrjekoer Nublu (maskott) ise, kuid kuna kostüüme on terves Eestis vaid seitse, siis päris kõikidesse koolidesse ta ei jõua.

Lastele jagatakse ka spetsiaalseid “Nublu” komme, mille paberilt leiab ka hädaabinumbri 112 ning pehmeid helkureid.

Spetsiaalselt kampaaniaks koostatud bro?üüride ja suitsuandurite jagamise kaudu õpetatakse lastele ja ka nende vanematele, kuidas õnnetusi ära hoida, aga samuti antakse õigeid käitumisjuhiseid puhuks, kui õnnetus siiski juhtunud on.

“Nii väikeste laste puhul tähendab oskuslik käitumine juhtunud õnnetuse puhul eelkõige seda, et tuleb valida telefonil number 112 ning sellest teatada,” ütles Martin.

Tema sõnul on aga lapsed väga tähelepanelikud ning käituvad õnnetusejuhtumite puhul erakordselt õigesti, nii on elupäästja aumärke antud ka alles 6-7-aastastele lastele.

Suitsuandureid jagatakse seepärast, et need on kõige odavamaks elukindlustuseks. “Must statistika ütleb, et Eesti on tuleõnnetuste poolest maailmas teisel kohal, jäädes maha vaid Venemaast,” ütles Martin. Samuti muutub suitsuandur 2009. aastal kohustuslikuks kõigis eluhoonetes.

Projekti eesmärgiks on teadvustada ühiskonnale tervikuna, aga eelkõige koolilaste peredele, koduste tuleohutusalaste ennetusmeetmete tarvituselevõtmise olulisust.

Kampaaniat viiakse läbi juba teist aastat järjest. Selle viivad läbi Päästeamet ning kohalikud päästeteenistused, toetavad mitmed erafirmad ning ka kohalikud omavalitsused. Mõnes Jõgevamaa koolis on tänavu suitsuandureid juba jagatud.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus