Nõval jäi karu püssikuuli ette

Oktoobri lõpuni kestval karujahihooajal on Jõgevamaa jahiulukikahjustuste piirkondades lubatud küttida kuni neli pruunkaru. Tänavu on karud kahjustanud Nõva kandis talunike ja loomakasvatusfarmi kaera- ja nisupõlde ning lõhkunud silorulle. Kullavere Jahiühistu (JÜ) lubas oma külalisel Ida-Virumaalt ühte “karutükke” teinud isendit küttida. Vladimir oligi peaaegu paar nädalat järjekindel karukütt ja ootas õhtust varahommikuni jahikantslis isakaru saabumist. Varitseja nägi suurt pruunkaru õige tihti, kuid et täpset sihtimist segas udu, pages mesikäpp enne laskekaugusele jõudmist metsa tagasi. Esmaspäeva õhtul veidi pärast kella kaheksat kroonis kannatlikku kütti edu: umbes 60 meetri kauguselt tabas Vladimir esimese lasuga karu südamesse.
Kullavere JÜ juhatuse esimehe, veterinaararst Valentin Kulikovi hinnangul on 245 kilo kaalunud ja 250 cm pikkusel pruunkarul jahitrofeena medaliväärne kolju ja nahk. Looma esikäpa laiuseks mõõdeti 14,5 cm. Esialgsel hinnangul on karu seitsme või kaheksa aastane, täpsema vanuse saab teada, kui karu koljust eemaldatakse hammas.
Mullu jäid kõik Jõgevamaal  küttida lubatud kolm  pruunkaru ellu. Tunamullu tabati Kullavere JÜ maadel jahitrofeena väärtuslik 180-kilone karu.    

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus