Nõukaaegsed veeboilerid plahvatavad nagu mürsud

Kahekorruselise elumaja esimesel korrusel plahvatanud 300-liitrine veeboiler purunes kildudeks. Plahvatuse tõttu varises osa hoone seinast. Õnnetuses hukkus 1958. aastal sündinud Kalle, teatas Lõuna Politseiprefektuuri avalike suhete büroo pressiesindaja. Raskelt sai vigastada 1986. aastal sündinud Rein, kes viidi Tartu Ülikooli Kliinikumi. 1960. aastal sündinud Viive toimetati Jõgeva haiglasse ja lubati sealt kodusele ravile.

Majas kasutati 300-liitrist vanemat veeboilerit, millel tõenäoliselt puudus või ei töötanud kaitseklapp. Vooremaad konsulteerinud asjatundjad rõhutasid, et tegemist on väga ohtliku asjaga. Tõenäoliselt läks vesi boileris keema ja kui hommikul hakati sooja vett välja laskma ning külm vesi tuli asemele, tekkis aur. Aururuumala suurenes ja tekkiski plahvatus.

Uuematel boileritel avaneb aururuumala suurenedes kaitseklapp ning aur pääseb välja, sellepärast ei juhtu ka nendega õnnetusi. Päästeameti hinnangul on Jõgevamaal olnud kolm taolist õnnetust, neist üks on varem samuti lõppenud väga traagiliselt.

Seetõttu soovitavad asjatundjad kõikidel, kel kodus või farmides veel taolisi vanu nõukaaegseid eluohtlikke veeboilereid, need uute vastu välja vahetada.

Pajusi vallavanem Heldur Lääne kinnitas, et õnnetusse sattunud pere peavarjuta ei jää, neil on korter ridaelamus. Ka vald on valmis vajadusel peret aitama ja toetama.

HELVE LAASIK
ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus