Nooruse võit ja kaks hävingut

Jalgpalli Eesti meistrivõistlustel teenisid maakonna klubid nädalavahetusel ühe väärtusliku võidu ja kaks hävitavat kaotust.

Jõgeva SK Noorus-96 on II liigas sügisringi alustanud kahe järjestikuse võiduga oma lähirivaalide üle. Laupäeval alistati kodumängus Põhja-Tallinna JK Volta II meeskond 2:0 (0:0). Napilt koosseisu mänguks kokku saanud Noorus oli väravale lähedal juba avapoolajal, kuid tulemuseta. Vaheajal saabusid Nooruse täienduseks kohale vennad Margo ja Targo Parkalad.

Mängupilt muutuski aktiivsemaks ja teisel poolaja keskel teenis Lauri-Robert Indus penalti, mida asus lööma Stenver Kleimann-Leimann. Nõrga löögi suutis aga vastaste väravavaht tõrjuda.

Kohe seejärel päästis Nooruse meeskonna ainult kõigevägevam. Paari minuti jooksul tabas pall nii Jõgeva väravalatti kui –posti. Ent 0:0 viigiseis ometi püsis.

Kuni 83. minutil lõppes Induse alustatud rünnakuteravus Targo Parkala pealelöögiga ning pall maandus külaliste väravavõrgus – 1:0. Neli minutit hiljem ei jäänud vastastel Nooruse meeskonna rünnaku pidurdamiseks taas muud üle, kui teenida penalti. Lisaks sai Mario Ilves veel punase kaardi.

Seekord läks penaltit lööma Targo Parkala ja kuigi vastaste väravavaht arvas palli löögisuuna ära, lendas see siiski väravavõrku seisuks 2:0. Nii sai Nooruse meeskond tabelisse kolm võidupunkti ja möödus ka Volta meeskonnast. Jõgeva meeskonnal on nüüd kogutud 19 punkti, mis annab 7. koha. Arvestades, et peaaegu terve üks koosseis mängijaid on meeskonnast lahkunud ning turniiritabelis kuuendal kohal olevast meeskonnast jäädakse maha kuue punktiga, on praegune positsioon ilmselt ka hetke lagi.

Seevastu FC Jõgeva Wolves pidi pühapäeval Tallinnas vastu võtma suure 0:9 (0:5) kaotuse FCI Tallinna meeskonnalt. „Hundid” jäid juba 6. minutiks 0:3 taha ning õiget mängu enam ei tekkinudki. FC Wolves on kogunud II liigas 12 punkti ja sellega ollakse ka 12. kohal.

Veelgi täbaramalt käis käsi aga Vaimastvere SK Illi/Jõgeva Noorus-96 ühendmeeskonnal III liigas. Vastseliina gümnaasiumi staadionil kaotati FC Vastseliinale koguni 0:13 (0:7). Seejuures mängis Vaimastvere meeskond terve mängu kümnekesi. Väljakuperemeestest lõi Erki Alliksoo seitse väravat.